Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

10 kwietnia, 2020

Osobno, ale razem – będzie dobrze!

Bytomianie zapozowali do wspólnego zdjęcia! W ramach prowadzonej w mediach społecznościowych akcji „Osobno, ale razem”, bytomianie nadesłali blisko 100 zdjęć przedstawiających mieszkańców dodających sobie otuchy w czasie pandemii koronawirusa. Już wkrótce wyjątkowy kolaż fotografii przedstawiający bytomian pojawi się na miejskich billboardach reklamowych.

Stan epidemii skonfrontował nas z bardzo trudną sytuacją – strachem o zdrowie swoje i najbliższych, brakiem spotkań, pogodzeniem opieki i edukacji dzieci z obowiązkami zawodowymi. Ale też wyzwolił w nas pokłady życzliwości, chęci pomocy. Nasza akcja „Osobo, ale razem pokazuje”, jak ogromna jest w bytomianach potrzeba bycia razem. Nasze wirtualne spotkanie zobrazują bilbordy, które jeszcze przed świętami pojawią się na miejskich nośnikach reklamowych
– mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Jak widać na przesłanych zdjęciach domowe odosobnienie pomagają nam przetrwać najbliżsi. Czas spędzony w domu wyzwolił w bytomianach potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi. Dlatego wśród zgłoszonych zdjęć nie zabrakło tych przedstawiających ludzi szyjących maseczki ochronne, przygotowujących posiłki dla medyków, czy rodzin twórczo spędzających czas na tworzeniu wieszanych w oknie i na balkonach plakatów i transparentów z pełnym nadziei hasłami – Będzie dobrze!

Zbliżają się święta, które będą zupełnie inne od tych, które dotąd przeżyliśmy. I choć nie możemy być blisko siebie w sensie fizycznym, bądźmy razem emocjonalnie. Pamiętajmy o naszych seniorach, babciach, dziadkach, starszych sąsiadach. Osobno, ale jednak razem przetrwamy ten trudny czas izolacji – mówi Mariusz Wołosz.

źródło: UM Bytom

Możliwość komentowania jest wyłączona.