Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

02 kwietnia, 2020

Osobno, ale razem


Jak sobie radzimy podczas kwarantanny? Jak się odnajdujemy w naszym nowym rytmie dnia? I wreszcie jak się wspieramy w tym trudnym czasie? Wyślij nam swoje zdjęcie i podziel się doświadczeniami, biorąc udział w akcji „Osobno, ale razem”.

Koronawirus zamknął nasze życia w czterech ścianach. W domach zorganizowaliśmy szkoły, wydzieliliśmy przestrzeń na pracę zawodową i… z nadzieją czekamy na normalność. Choć pojawiają się głosy, że nic już nie będzie takie samo, jedno jest niezmienne – nasza potrzeba bycia razem, niesienia pomocy i wsparcia innych w tym trudnym czasie – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Celem akcji jest stworzenie kolażu z nadesłanych przez mieszkańców Bytomia zdjęć, których wspólnym mianownikiem będzie motto „Osobno, ale razem”. Fotografie można wysyłać do 5 kwietnia na adres: prasa.umb@gmail.com lub zamieścić w komentarzu pod postem opublikowanym na:www.facebook.com/bytom.miasto. Wydarzenie dostępne jest na: http://www.facebook.com/events/210468570227164/.

Kolaż będzie umieszczony na miejskich billboardach reklamowych, umiejscowionych w wybranych punktach Bytomia oraz na stronie internetowej www.bytom.pl, a także w kanałach Miasta Bytom w mediach społecznościowych oraz w Facebookowej grupie Bytom jest piękny. Zdjęcia mogą przedstawiać nas samych, nasze rodziny oraz inicjatywy, które podejmowaliśmy, by pomóc innym: np. szyjąc maski, pomagając starszym sąsiadom itd.

Do akcji włączyli się także bytomscy społecznicy. Pamiętacie jak rok temu wysprzątaliśmy wspólnie miasto? Pamiętacie jak razem zrobiliśmy prawie dwa kilometry łańcucha na miejską choinkę? Udowodniliście, że macie moc! Dlatego wykorzystajmy siłę mediów społecznościowych, aby pokazać, że my bytomianie nawet osobno potrafimy być razem i że będzie dobrze
– mówi Joanna Musielak.

Dziś chcemy pokazać, jak bytomianie walczą z epidemią, jak bytomianie wspierają, dają nadzieję, jak pomagają. Pokażmy nasze działania – dodaje senator Halina Bieda.

Do wzięcia udziału w akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców Bytomia. Autorów zdjęć, którzy nadeślą swoje fotografie Biuro Promocji Bytomia nagrodzi drobnymi upominkami.

źródło: UM Bytom

Możliwość komentowania jest wyłączona.