Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

30 października, 2020

Ostatnia szansa na oddanie głosu w ramach zabrzańskiego BO

Trwa VII edycja Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Do podziału czeka ponad 5 mln zł, przy czym do każdej tzw. małej dzielnicy trafi po 155 tys. zł na inwestycje, a do dużych dzielnic po 310 tys. zł. Głosowanie zakończy się w piątek 30 października.
Pozytywną ocenę przeszło 59 wniosków. Najwięcej projektów, bo po siedem, skierowano do głosowania w dzielnicach Centrum Południe i Centrum Północ. Siedem wniosków poddano głosowaniu także w dzielnicy Centrum Północ.
W głosowaniu może wziąć udział każdy zabrzanin bez względu na wiek (w tym dzieci i młodzież), a nawet zabrzanie pracujący czy mieszkający za granicą. Nie ma już bowiem wymogu posiadania meldunku w Zabrzu, wystarczy sam fakt utożsamiania się z naszym miastem.
W celu wzięcia udziału w głosowaniu trzeba podać swoje dane oraz złożyć oświadczenie o zgodzie na procedowanie zgodnie z regulaminem. Każdy mieszkaniec jest zobowiązany podać nr telefonu komórkowego albo adres poczty elektronicznej, na który wysyłany jest specjalny kod identyfikacyjny. Dopiero jego wpisanie w formularzu otwiera nam drogę bezpośrednio do oddania głosu. Każdy może oddać jeden głos na wybrany projekt dzielnicowy (nie musi być on związany z dzielnicą, w której mieszkamy) i jeden projekt ogólnomiejski.
Wyniki głosowania 6 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *