Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

22 listopada, 2021

Paweł Fajdek wziął ślub na Stadionie Śląskim!

Paweł Fajdek, tegoroczny brązowy medalista igrzysk olimpijskich w rzucie młotem wziął ślub. Życiową wybranką gwiazdy lekkiej atletyki została jego wieloletnia partnerka Sandra Cichocka. Niecodzienne było natomiast miejsce wydarzenia. Uroczystość oraz wesele odbyły się bowiem… na Stadionie Śląskim, którego Fajdek jest ambasadorem!
Oficjalna część uroczystości odbyła się na arenie głównej Stadionu Śląskiego. Obrączki nowożeńcom wręczała ich sześcioletnia córka. Obiad oraz przyjęcie weselne, w którym udział wzięła najbliższa rodzina i przyjaciele, zorganizowane zostały w przestrzeniach konferencyjnych Stadionu.
Nie pozostaje mi nic innego, jak w imieniu swoim i wszystkich pracowników Stadionu Śląskiego życzyć młodej parze wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia! Wyjątkowe miejsce na ślub to i wyjątkowe małżeństwo! – gratuluje Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Prezes Widera oraz dyrektor generalny Stadionu Śląskiego Bartłomiej Kowalski byli obecni podczas uroczystości i złożyli nowożeńcom najserdeczniejsze życzenia, a także wręczyli bukiet kwiatów oraz drobny upominek.
Od marca 2015 roku ślub można wziąć w dowolnym miejscu. Młode pary najczęściej decydują się na plaże, ogrody i podobne miejsca. Jednak ślub na Stadionie to zdecydowanie niecodzienny pomysł i jednocześnie pierwszy ślub w historii Stadionu Śląskiego – mówi Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego.
W 2013 roku Paweł Fajdek zapisał się w historii światowego sportu jako najmłodszy Mistrz Świata w rzucie młotem. Ponadto, w późniejszych latach obronił ten tytuł trzykrotnie (2015, 2017, 2019). Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio zdobył brązowy medal. Jest również Mistrzem Europy z 2016 roku oraz dwukrotnym srebrnym medalistą tejże imprezy (2014 oraz 2018). 9 sierpnia 2015 roku w Szczecinem, rzutem na odległość 83,93 m osiągnął swój rekord życiowy, będący w dalszym ciągu aktualnym rekordem Polski. W 2015 roku został uhonorowanych Złotym krzyżem Zasługi. Od 2020 roku jest ambasadorem Stadionu Śląskiego.

Źródło: Stadion Śląski sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *