Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Religia

20 sierpnia, 2021

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich

Po rocznej przerwie tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej wraca na piekarskie wzgórze. „Kobiecy świat” spotka się w Piekarach Śląskich w niedzielę 22 sierpnia.

Do wspólnego przybywania wszystkich pokoleń pań, dziewcząt oraz całych rodzin zaprasza metropolita katowicki w liście odczytanym w parafiach archidiecezji. „Jako ludzie wiary pielgrzymujący po drogach świata ku przyszłemu Miastu, możemy razem z Maryją uwielbiać Jezusa Chrystusa, powierzać Panu Bogu osobiste intencje i nabierać sił na dalszą drogę, która prowadzi do zbawienia” – zaznacza abp Skworc.

Metropolita katowicki zachęca także do organizowania pielgrzymkowych grup zarówno pieszych, jak i rowerowych oraz autokarowych i przypomina o konieczności przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych.

Mszy św. podczas tegorocznej pielgrzymki będzie przewodniczył bp Wiesław Śmigiel z Torunia, przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny. Wygłosi on także homilię. Tradycyjnie nie zabraknie słowa społecznego metropolity katowickiego oraz „godziny ewangelizacyjnej”. Podczas nieszporów maryjnych, które rozpoczną się o godz. 15, swoim słowem podzieli się bp Mirosław Gucwa z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej – precyzuje ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej

Pozostający w domach będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu dzięki transmisjom, które przeprowadzą Telewizja Polonia i TVP Katowice, a także Radio eM i Radio Katowice.

– Nie przewidujemy dystrybucji wejściówek na kalwaryjskie wzgórze – zaznacza ks. Roman Chromy, dyrektor wydziału duszpasterskiego katowickiej Kurii Metropolitalnej.

Program pielgrzymki:

8.30 – Modlitwa różańcowa na wzgórzu kalwaryjskim;

9.30 – Powitanie Matki Bożej w wizerunku piekarskim przez Księży Biskupów w bazylice;

9.45 – Procesja na wzgórze kalwaryjskie;

10.15 – Słowo społeczne Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca;

11.00 – Msza św. z homilią bp. Wiesława Śmigla z diecezji toruńskiej, przewodniczącego Rady KEP ds. Rodziny;

13.45 – Godzina ewangelizacyjna ze słowem bp. Grzegorza Olszowskiego oraz świadectwami s. Anny Bałchan i przedstawicieli Wspólnoty Dobrego Pasterza z Katowic;

15.00 – Nieszpory maryjne pod przewodnictwem i z homilią bp. Mirosława Gucwy z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Procesja z wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej do bazyliki.

źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *