Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

12 sierpnia, 2019

Pociągiem superREGIO z Katowic do Zatoru i Energylandii

Pociągiem superREGIO z Katowic do Zatoru i Energylandii

superREGIO – taką nazwę noszą nowe połączenia komercyjne POLREGIO, które od czerwca kursują na polskich torach. Szybko i wygodnie można dotrzeć m.in. z Katowic do Zatoru, gdzie znajduje się popularny park rozrywki Energylandia.

Nowa kategoria pociągów superREGIO (sR) uruchamiana przez Przewozy Regionalne – działające pod marką POLREGIO, łączy m.in. duże aglomeracje miejskie i miejscowości turystyczne. Np. połączenia Katowice – Zator przez Mysłowice i Oświęcim, umożliwiają mieszkańcom nie tylko najważniejszego ośrodka miejskiego Śląska, ale i okolic, w szybki i tani sposób dostać się do największego parku rozrywki w Polsce – Energylandii. Przebycie całej trasy zajmuje ok. 1,5 godziny, a za normalny bilet zapłacimy tylko 11,50 zł.

Pociąg kursuje codziennie od 22 czerwca do 31 sierpnia. sR z Katowic odjeżdża o 7:54 (możliwa przesiadka z pociągów m.in. z Raciborza, Częstochowy, Kielc, Bytomia, Zawiercia, Gliwic, Sosnowca, Zwardonia, Bielska-Białej, Tychów, Kołobrzegu, Rybnika, Piły, Bydgoszczy, Chorzowa), do Zatoru dociera na godz. 9:21. Połączenie powrotne wyjeżdża o godz. 19:48, do Katowic przyjeżdża o godz. 21:14 (możliwość przesiadki na pociągi m.in. do Raciborza, Gliwic, Tychów, Bielska-Białej, Zwardonia, Częstochowy, Kołobrzegu, Gdyni. Kolejne połączenie superREGIO do Energylandii, które wystartowało 24 czerwca, kursuje na trasie Kraków – Zator – Oświęcim.

– Połączenia superREGIO z Katowic i Krakowa do Zatoru to świetna okazja, by ominąć korki i w łatwy oraz szybki sposób dostać się do największego w Polsce parku rozrywki Energylandia. Dodatkową zachętą dla pasażera jest korzystna cena biletów i atrakcyjny czas przejazdu – mówi Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Bilety na połączenia superREGIO można zakupić np. poprzez aplikację mobilną i stronę internetową POLREGIO, jak również w kasach biletowych. W pociągach superREGIO obowiązują ulgi ustawowe, a także popularne oferty POLREGIO, takie jak: „Ty i raz, dwa, trzy”, „REGIO Senior”, „Razem w Polskę Standard”, „Razem w Polskę Komfort” oraz Taryfa RAZEM dla posiadaczy REGIOkart.

***

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1900 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta ponad 81 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi ponad 26%. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

Możliwość komentowania jest wyłączona.