Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

10 lipca, 2019

„Pogotowie kulturalne”


fot. Witalis Szołtys

„Pogotowie kulturalne”
Program pilotażowy Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

Pod koniec maja 2019 roku Muzeum Górnośląskie w Bytomiu rozpoczęło program pilotażowy „Pogotowie kulturalne”, który realizowany jest w ścisłej współpracy z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach i Śląskim Towarzystwem Muzycznym.
Celem „Pogotowia kulturalnego” jest znalezienie metody upowszechniania kultury wśród osób dorosłych z chorobą nowotworową, wśród tych, którzy z przyczyn zdrowotnych, z powodu niskiej odporności i wielogodzinnych sesji w szpitalu nie mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym.


fot. Witalis Szołtys


fot. Witalis Szołtys

Podczas trwania programu pilotażowego spotkania kulturalne będą odbywały się raz w tygodniu. Ze względu na cykle leczenia będą one prowadzone w różne dni tygodnia. Dotychczas odbyło się już sześć takich spotkań.
Program przewiduje również organizację wyjazdów autokarowych do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu w dni, w które placówka jest nieczynna dla odwiedzających (poniedziałki). Dzięki temu osoby borykające się z chorobą nowotworową będą miały okazję do bezpiecznego zwiedzania muzeum, wykluczającego ryzyko infekcji grożącej w dużych skupiskach ludzkich.

Najbliższe wydarzenia w ramach cyklu „Pogotowie kulturalne” w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach:
10 lipca 2019 (środa), godz. 10.00: Spotkanie przy obrazie. O „Paziu” Anny Bilińskiej-Bohdanowiczowej opowie Agnieszka Bartków
19 lipca 2019 (piątek), godz. 10.00: „Z głową w chmurach” – kobiece nakrycia głowy. Spotkanie poprowadzi Anna Grabińska-Szczęśniak
23 lipca 2019 (wtorek), godz. 10.00: „Pogotowie muzyczne” – koncert Śląskiego Towarzystwa Muzycznego
31 lipca 2019 (środa), godz. 10.00: Warsztaty malowania światłem i cieniem poprowadzi Anna Rak.
Więcej informacji na załączonym plakacie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.