Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

14 sierpnia, 2019

Pojechali na rowerach do Novego Jicina

Pojechali na rowerach do Novego Jicina

Grupa 5 osób z Rowerowych Świętochłowic odwiedziło na rowerach miasto partnerskie w Czechach – Nový Jičín. W 4 dni przejechali oni ponad 320 km.

Wyjazd podzielony został na cztery etapy. Pierwszego dnia świętochłowiczanie przejechali prawie 80 km ze Świętochłowic do Olzy, gdzie mieli nocleg na polu namiotowym. Drugi dzień to ponad 60 km i dotarcie do Nowego Jiczyna.

Na miejscu rowerzyści ze Świętochłowic zostali serdecznie przywitani przez przedstawicieli tamtejszych władz. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie miasta – przepiękny rynek, muzeum kapeluszy czy wieża ratuszowa, gdzie świętochłowiczanie mogli zobaczyć niezwykły mechanizm zegara. W Nowym Jiczynie zagwarantowany został także nocleg. Powrót do domu z noclegiem w Cieszynie był najtrudniejszy.

To były wspaniale spędzone cztery dni, przejechane ponad 320 kilometrów i zwiedzonych kilkadziesiąt miast, nie wspominając o widokach na trasie – możemy przeczytać na FB grupy.

Była to pierwsza tak długa wycieczka Rowerowych Świętochłowic, ale jak zapewniają organizatorzy na pewno nie ostatnia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i śledzenia profilu Rowerowe Świętochłowice na FB. Zachęcamy także do odwiedzenia Nowego Jiczyna – to zaledwie trochę ponad 1h drogi samochodem (120 km).

Możliwość komentowania jest wyłączona.