Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

06 kwietnia, 2020

Policja i wojska na ulicach śląskich miast


Weekend to dla nas czas wytężonej służby. Bytomscy stróże prawa wspólnie z żołnierzami i strażnikami miejskimi kontrolują miejsca objęte zakazem. Wobec osób łamiących obowiązujące zasady wyciągają surowe konsekwencje. Za złamanie zakazów grozi kara nawet do 30 tys. zł.

Słoneczny weekend to czas wzmożonych działań dla mundurowych. Na ulicach naszego miasta pojawiło się jeszcze więcej patroli zmotoryzowanych, ale przede wszystkim patroli pieszych. Bytomskich policjantów wspomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Strażnicy Miejscy. Mundurowi sprawdzają, czy miejsca objęte zakazem są opustoszałe oraz, czy przemieszczanie się jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami życiowymi. Patrolowane są przede wszystkim okolice sklepów, ciągów handlowych, rynku, przystanków autobusowych, tramwajowych, skwery, place zabaw, a także parki.

Sprawdzany jest także limit pasażerów w zbiorowym transporcie miejskim, jak również kontrolowane samochody osobowe. Jednocześnie w dalszym ciągu głównie dzielnicowi sprawdzają osoby objęte kwarantanną. Funkcjonariusze stanowczo egzekwują przestrzeganie nowych przepisów prawa. Ci, którzy je lekceważą i narażają na niebezpieczeństwo innych, są surowo karani. Ponadto nadal można usłyszeć, dochodzące z radiowozów, komunikaty, za pomocą których stróże prawa apelują do wszystkich o pozostanie w domach.

Pamiętajmy! Zostańmy w domu dla wspólnego dobra, dbajmy o siebie i innych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Źródło: ŚLĄSKA POLICJA BYTOM

Możliwość komentowania jest wyłączona.