Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

18 marca, 2020

Policja sprawdzi czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają jej warunków

Od czasu wprowadzenia ścisłego nadzoru nad osobami objętymi kwarantanną mundurowi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przynajmniej raz na dobę sprawdzają miejsca ich pobytu. Mundurowi kontrolują, czy osoby z zaleceniem kwarantanny rzeczywiście przebywają w mieszkaniach i nie narażają innych na ryzyko zakażenia oraz czy nie potrzebują wsparcia lub pomocy.

Policjanci, którzy sprawdzają osoby objęte kwarantanną, nie wchodząc do domów czy mieszkań, nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu. Kontaktują się z osobami telefonicznie lub z odległości umożliwiającej potwierdzenie ich pobytu w miejscu kwarantanny. Mundurowi zbierają też informacje, od mieszkańców w miastach naszego regionu, którzy objęci zostali kwarantanną czy potrzebują wsparcia i pomocy. Takie prośby będą niezwłocznie przekazywane do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Taka forma kontaktu ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko samym policjantom, ale też osobom objętym kwarantanną.

W tym trudnym dla wszystkich czasie, prosimy o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, pozostańmy w domu, dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Miejmy świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Źródło Śląska Policja
Red. Mateusz Wieczorek

Możliwość komentowania jest wyłączona.