Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

POLSKIE LINIE LOTNICZE LOT PO RAZ DRUGI WZMACNIAJĄ OFERTĘ Z PYRZOWIC W RAMACH AKCJI „LOT NA WAKACJE”

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły sprzedaż biletów na dwóch kolejnych nowych regularnych połączeniach wakacyjnych w ramach akcji #LOTnaWakacje z Katowice Airport. Samoloty narodowego przewoźnika polecą z Pyrzowic do położonej w Czarnogórze Podgoricy oraz do Tirany w Albanii. Pierwszy z wymienionych kierunków obsługiwany będzie w każdy czwartek, od 24 czerwca do 28 października 2021 roku. Loty do Albanii będą realizowane w poniedziałki, od 21 czerwca do 27 września 2021 roku.

Tegoroczna oferta PLL LOT z Pyrzowic w ramach projektu „LOT na Wakacje” obejmuje już aż 14 kierunków. Obok ogłoszony dzisiaj tras, pozostałe to: Ateny (od 3 czerwca do 3 października), Burgas (od 28 maja do 2 października), Korfu (od 29 maja od 2 października), Majorka (od 2 czerwca do 29 września), Olbia (od 2 czerwca do 29 września), Rodos (od 29 maja do 2 października), Saloniki (od 2 czerwca do 29 września), Warna (od 1 czerwca do 1 października), Samos (od 18 czerwca do 24 września), Barcelona (od 19 czerwca do 2 października), Preweza (od 20 czerwca do 3 października) oraz Kalamata (od 22 czerwca do 28 września). Wszystkie trasy obsługiwane będą za pomocą Boeingów 737-800 lub 737 Max 8.

„PLL LOT aktywnie stara się wykorzystać potencjał pyrzowickiego lotniska w segmencie połączeń wakacyjnych. Narodowy przewoźnik ponownie wzmocnił swoją ofertę z Katowice Airport w ramach drugiej edycji akcji „Lot Na Wakacje”, która jest idealną propozycję dla osób, preferujących samodzielną organizację wypoczynku. W ofercie PLL LOT na sezon „Lato 2021” z Katowice Airport dostępnych jest aż siedem tras do Grecji, po dwie do Hiszpanii i Bułgarii oraz po jednej do Albanii, Włoch i Czarnogóry” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała przewiezienie 5,5 miliona podróżnych. Ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w minionym roku zanotowano 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach.
Zdjęcie: Piotr Adamczyk
Źródło: Katowice Airport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *