Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

17 kwietnia, 2020

Potrzebni wolontariusze do pomocy seniorom z Bytomia

Ze sporym odzewem spotkała się akcja „Pomoc dla seniora”, którą blisko miesiąc temu wspólnie zorganizowały Fundacja PETRALANA i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Tygodniowo wolontariusze docierają średnio do 35 osób starszych, ale próśb o pomoc przybywa. Fundacja i MOPR poszukują więc kolejnych chętnych, którzy pomogą seniorom w zakupach.

„Pomoc dla seniora” jest skierowana do bytomian, którzy ukończyli 65 lat, mieszkają samotnie lub z osobą niepełnosprawną, przewlekle chorych. Celem akcji jest pomoc w dostarczaniu zakupów spożywczych, środków czystości i lekarstw. To właśnie należy do obowiązków wolontariuszy.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie codziennie otrzymuje listę zgłoszeń i przekazuje je do realizacji wolontariuszom za naszym pośrednictwem. Ci udają się pod wskazany adres i realizują zakupy lub np. wyprowadzają pieski seniorów – tłumaczy Łukasz Piątek z Fundacji PETRALANA i zaznacza, że dbając zarówno o bezpieczeństwo wolontariuszy, jak i seniorów, Fundacja wyposaża ich w rękawiczki i maski ochronne.

Aby włączyć się do akcji i zacząć pomagać seniorom z Bytomia wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: fundacja@petralana.eu lub zadzwonić pod numer telefonu: 602 662 398. Z kolei chęć skorzystania z pomocy można zgłaszać pod numerem: 32 388 67 22.

Możliwość komentowania jest wyłączona.