Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

19 kwietnia, 2022

„Poznaj Śląską Akademię Parkinsona”

Konferencja połączona z warsztatami „Poznaj Śląską Akademię Parkinsona”
Obchodzony niedawno Światowy Dzień Chorych na Chorobę Parkinsona (11 kwietnia) stał się okazją do zorganizowania szczególnego wydarzenia skierowanego do pacjentów i ich rodzin.

26 kwietnia (wtorek) w Centrum Dydaktycznym (sala 112) Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Medyków 12c, o godzinie 10:00 odbędzie się konferencja połączona z warsztatami i konsultacjami. Jej tematem przewodnim będzie nowopowstała Śląska Akademia Parkinsona.
Inicjatywa stworzenia Śląskiej Akademii Parkinsona zrodziła się pod koniec ubiegłego roku. Jest to inicjatywa dedykowana chorym i ich opiekunom. W jej ramach pacjenci i ich opiekunowie mogą skorzystać z konsultacji z neurologami, fizjoterapeutami, neurologopedą czy psychologiem.
Konsultacje są indywidualne i bezpłatne, a zapisać się na nie można poprzez stronę https://www.slaskaakademiaparkinsona.pl/ – mówi dr hab. n. med. Joanna Siuda Lekarz Prowadzący Oddział Neurologii UCK im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.

Podczas konferencji chorzy oraz ich opiekunowie wysłuchają krótkich wykładów. Główną część wydarzenia stanowić będą warsztaty prowadzone pod kątem aktywności fizycznej i rehabilitacji (terapia małej i dużej motoryki m.in. ćwiczenia ręki, obręczy barkowej, reedukacja chodu, ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu thera- band, ćwiczenia równoważne, Nordic Walking, ćwiczenia ukierunkowane na układ oddechowy, krążeniowy, pokaz ćwiczeń na siłowni). Dodatkowo uczestnicy skorzystają z konsultacji: lekarskiej, fizjoterapeutycznej (neurologiczna, ortopedyczna, reumatologiczna), logopedycznej oraz dietetycznej.
Organizatorami wydarzenia są: Zakład Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Śląska Akademia Parkinsona przy Oddziale Neurologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach.
Zdjęcie:Pixabay
Źródło:Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
im. prof. K. Gibińskiego
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Możliwość komentowania jest wyłączona.