Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

06 kwietnia, 2020

Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma


W wyniku wspólnych ustaleń Prezydenta Miasta Częstochowy i Przeora Klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze, pracownicy częstochowskich służb medycznych będą mogli nieodpłatnie korzystać z miejsc noclegowych w Domu Pielgrzyma.

W trosce o bezpieczeństwo zarówno tych pracowników, jak i ich rodzin, ale także wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, podjąłem starania mające na celu możliwość zakwaterowania poza miejscem zamieszkania personelu Miejskiego Szpitala Zespolonego, Stacji Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Te osoby z uwagi na charakter swojej pracy, a więc także częsty kontakt z osobami podejrzanymi o zakażenie lub już zakażonymi koronawirusem, nie chcą wracać do domów w obawie o zdrowie i życie swoich najbliższych.

Dzięki chęci pomocy i zaangażowaniu Klasztoru Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika na Jasnej Górze udostępniono dla tych osób miejsca noclegowe w Domu Pielgrzyma im. św. Jana Pawła II przy ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, w pobliżu klasztoru jasnogórskiego.

Do dyspozycji pracowników Miejskiego Szpitala Zespolonego zagwarantowano docelowo 94 miejsca, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego (podległego władzom marszałkowskim) – 90 miejsc i dla Stacji Pogotowia Ratunkowego54. Mieszkając tam personel medyczny częstochowskich szpitali i pogotowia będzie oczywiście stosował się do ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa w czasie stanu epidemii. Pracownicy poszczególnych jednostek będą kwaterowani w różnych skrzydłach budynku.
Źródło UM Częstochowa

Możliwość komentowania jest wyłączona.