Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura i rozrywka

16 listopada, 2019

Premiera filmu „Piotruś Pan” o dąbrowskim muzyku Piotrze Brzychcym

Premiera filmu „Piotruś Pan” o dąbrowskim muzyku Piotrze Brzychcym

Wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Dąbrowie Górniczej zapraszamy na premierę filmu „Piotruś Pan”, zrealizowanego przez zespół Studia Biblioteka, która odbędzie się 23 listopada o godz. 16:00. Pokaz otwarty dla publiczności odbędzie się 27 listopada o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

Film opowiada o Piotrze Brzychcym – strzemieszyckim muzyku, liderze i gitarzyście zespołu Kruk, którego umiejętności doceniają i podziwiają największe gwiazdy muzyki na świecie, instrumentaliści i zespoły światowej klasy.
Muzyk znany jest także ze współpracy z Grzegorzem Kupczykiem oraz m.in. z grupami Crystal Viper i De Press. Piotr od 2007 do 2010 roku pracował jako zastępca redaktora naczelnego magazynu muzycznego Hard Rocker, był także współautorem i prowadzącym program radiowy RockOn w Radio Katowice. W 2009 roku wydał pierwszy autorski album swojego zespołu Kruk pt. „Before He’ll Kill You”. W czerwcu 2011 światło dzienne ujrzał drugi album Kruka „It Will Not Come Back”, na którym gościnnie zaśpiewał Doogie White (ex-Rainbow, Yngwie Malmsteen) oraz Piotr Kupicha. Niedługo światło dzienne ujrzy najnowsza płyta Kruka. Do płyty dołączony będzie krążek DVD z filmem dokumentalnym o muzyku.
„Piotruś Pan” to niemal godzinna opowieść, której narratorami są najbliżsi, przyjaciele Piotra, współpracownicy, a zatem ludzie których spotkał na swojej drodze życiowej i zawodowej. W tym znani muzycy, wokaliści i instrumentaliści. O Piotrze opowiadają między innymi: Grzegorz Kupczyk – wokalista, przed laty lider zespołu Turbo, dziś zespołu CETI, Kasia Moś – znana i ceniona wokalistka, Piotr Kupicha – gitarzysta, wokalista i lider zespołu Feel, a prywatnie przyjaciel Piotra Brzychcego, Piotr Luczyk – gitarzysta i muzyk zespołu Kat, a także Wojciech Cugowski – gitarzysta i wokalista, syn Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. O współpracy z Piotrem opowiadają w filmie osoby, których nie widać na scenie, ale mają swój ważny wkład w obecność na niej świetnych muzyków. Swoimi przemyśleniami podzielili się Michał Kuczera – realizator dźwięku z katowickiego MamaMusic Studio, a także Dariusz Świtała – przedstawiciel firmy wydającej płyty Kruka oraz redaktor naczelny gazety Metal Hammer. W filmie nie zabrakło osoby dzięki której Piotr jest tym, kim jest – jego mamy Marianny.
Notatka prasowa MBP w Dąbrowie Górniczej

Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.