Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

09 września, 2020

Premiera w katowickim Spodku, Gastro Fajer do 20 września

Calathea, epipremnum, łapa kangura, maranty, philodendrony, podejźrzon księżycowy, psiząb, sansevierie i inne… zaprezentują się
w najbliższą sobotę w katowickim Spodku. Egzotyczne, domowe oraz jadalne rośliny zgromadzi pierwsza edycja targów pod nazwą Plant Market. Impreza towarzyszy nocnemu marketowi gastronomicznemu Gastro Fajer.

Plant Market to wydarzenie wokół zieleni, naturalnych produktów i roślinnego jedzenia. Trwający przez wakacje na tarasach Spodka i w Zielonej Dolinie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach Gastro Fajer odbywać się będzie jeszcze przez dwa wrześniowe weekendy.

– Tworzymy społeczność, która żyje slow i łączy człowieka z naturą w urbanistycznym sercu miasta. To przestrzeń dla każdego, kto kocha, je lub po prostu docenia rośliny i chce z nami spędzić sobotę, zapraszamy! – mówi Oskar Olszewski z Gastro Fajer. – Na koniec sezonu
w Gastro Fajer podkręcimy tempo. W czwartki planujemy Jam Sessions, w piątki i soboty sety djskie oraz małe koncerty, w niedziele – kino plenerowe. Będą także sesje jogi, lekcje tańca
i animacje dla dzieci – dodaje.

W sobotę (12 września br.) na antresoli Spodka zaprezentują się wystawcy z roślinami, akcesoriami i naturalnymi produktami. W ramach Plant Market zaplanowano warsztaty robienia pięknych rzeczy, wegańską kuchnię czy losowanie rzadkich gatunków roślin. Odbędzie się także druga już edycja wymiany roślin.

W czasie Plant Market zorganizowanych zostanie pięć tematycznych warsztatów: Roślinne Hafty Michalina Mruczek Handmade (godz. 11.00-14.00), Lasy w słoiku Zielonolistni – Pracownia Botaniczna (12.00-13.30), Kokedama Zielonolistni – Pracownia Botaniczna (14.00-15.30), Kombucha- Botanika (14.00-15.30), Pustynie w słoiku – Madlen Flowers (17.00-19.00), Kosmetyki naturalne- JAGA Beauty Coach (godz. 16:00- 19:00).

Gastro Fajer, nocny market gastronomiczny na tarasach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbywać się będzie się od czwartku do niedzieli. Na miłośników dobrego jedzenia i picia czekają stoiska lokali gastronomicznych, foodtrucki, bary i przede wszystkim atmosfera, z której Gastro Fajer zdążył zasłynąć w poprzednich latach. Tegoroczny sezon zakończy się weekendem 17 – 20 września.

– Zapraszamy do bezpiecznego, komfortowego, smacznego i rozwijającego spędzania czasu wolnego w najbliższym otoczeniu Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego
w Katowicach – mówi Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, która zarządza Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. – To najlepszy sposób na pożegnanie lata w mieście – dodaje.

Gastro Fajer i wydarzenia towarzyszące odbywają się zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

Źródło: Imago Public Relations

Możliwość komentowania jest wyłączona.