Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

21 stycznia, 2020

Prezenty od serca

Dziadkowie to wyjątkowe osoby w życiu każdego z nas. Bardzo często uczestniczą również w wychowaniu wnucząt, dlatego Dzień Babci i Dziadka to świetna okazja, żeby podziękować im za wszystko.
Pomysł utworzenia święta Babci pojawił się w Polsce w 1964 roku za sprawą tygodnika “Kobieta i Życie”. W następnych latach Dzień Babci popularyzował “Express Poznański”, a w 1966 roku “Express wieczorny” oficjalnie uznał, że 21 stycznia jest Dniem Babci, co przyjęło się w całym kraju.
W tym roku Dzień Babci obchodzony jest 21 stycznia, kalendarzowo wypada on we wtorek. Podobnie jak w Dniu Dziadka, tego dnia wnuczęta składają babciom życzenia i obdarowują je mniejszymi lub większymi podarunkami. Zazwyczaj są to ręcznie robione laurki lub rysunki. W szkołach i przedszkolach odbywają się nawet okolicznościowe występy artystyczne,w czasie których wnuki śpiewają oraz recytują wierszyki swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.
Najlepszym prezentem, jaki wnuk może podarować Dziadkom i odwrotnie, jest jednak czas i bliskość, który jest tak cenny w dzisiejszych czasach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.