Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

30 stycznia, 2020

Projektanci z całego świata chcą zmieniać katowickie podwórka

200 młodych projektantów z całego świata przyjedzie latem do naszego regionu na Spotkanie Studentów Projektowania. W Katowicach część z nich zajmie się 4 podwórkami. Jeśli chcecie poprawić swoje, wystarczy je zgłosić.

Katowice będą w lipcu i sierpniu tego roku miejscem, gdzie rozegra się Meeting of Design Students (Spotkanie Studentów Projektowania). MEDS to międzynarodowa inicjatywa studencka mająca na celu promocję designu, projektowania, architektury i kultury. Co roku w jednym wybranym regionie świata organizowane są międzynarodowe warsztaty, w których bierze udział nawet 200 młodych projektantów z 40 krajów. Katowice wygrały konkurencję m.in. z Hiszpanią i Maltą.

– Postanowiliśmy wesprzeć Fundację MEDS i jako organizator Placu na Glanc wspomóc ich w pozyskaniu chętnych do współpracy. Projektanci „wezmą na warsztat” aż 4 katowickie podwórka i we współpracy z mieszkańcami wprowadzą na nie udoskonalenia – mówi Łukasz Kałębasiak z instytucji Katowice Miasto Ogrodów.

– Tematem naszych warsztatów jest Revival. Temat ten chcemy przedstawiać jako szeroko pojęte przywracanie do życia przestrzeni miejskich, a nasze pierwsze pomysły wzorowaliśmy właśnie na działaniach prowadzonych przez Miasto Ogrodów. Ich modelowa współpraca projektantów z zaangażowanymi lokalnymi społecznościami podsunęła nam pomysł, by w MEDSowych projektach kłaść większy nacisk na partycypację i dzięki zaangażowaniu młodych projektantów z całego świata odpowiadać na potrzeby mieszkańców – mówi Magdalena Storożenko, która kieruje MEDS Silesia Foundation.

Jeśli chcecie, aby to Wasze podwórko zostało udoskonalone, zgłoście je do projektu! Miasto Ogrodów i Fundacja MEDS do 16 lutego czekają na zgłoszenia. Formularz zgłoszeniowy i regulamin znajduje się na stronie miasto-ogrodow.eu

Warsztaty rozpoczną się 24 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Organizatorzy pokrywają koszty warsztatów i interwencji na podwórkach.

Materiały: Katowice Miasto Ogrodów
Autor: Rafał Januszczak

Możliwość komentowania jest wyłączona.