Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

31 sierpnia, 2020

Przedszkole marzeń wypełniło się dziećmi


31 sierpnia uroczyście otwarto nowo wybudowane przedszkole w Nowym Chechle. Nowy oddział był bardzo w Gminie Świerklaniec potrzebny i kosztował blisko 6 mln zł.

„Budowa przedszkola wraz z wyposażeniem w sołectwie Nowe Chechło w Gminie Świerklaniec” to tytuł projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Oś Priorytetowa:  XII. Infrastruktura edukacyjna, Działanie: 12.1  Infrastruktura wychowania przedszkolnego, Poddziałanie: 12.1.1.  Infrastruktura wychowania przedszkolnego –  ZIT

Przypomnijmy, że pierwsza część inwestycji, czyli przebudowa istniejącego budynku Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi została zakończona przed wrześniem 2019 r.
Następnie szkołę rozbudowano o przedszkole 4-oddziałowe przeznaczone na 100 dzieci. Przedszkole jest parterowe, spełniające wszystkie standardy bezpieczeństwa dla małych dzieci i osób dorosłych, dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych. Inwestycja obejmuje też zagospodarowanie terenu wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowę nowego, super atrakcyjnego placu zabaw wraz z jego wyposażeniem.

Dyrekcja szkoły podstawowej z Nowego Chechła zapewnia, że w nowym przedszkolu zajęcia przeprowadzi doświadczona i wykwalifikowana kadra.

– Działamy profesjonalnie i z pomysłem. Zapewnimy przedszkolakom zabawę , wychowanie i edukację na wysokim poziomie i z bogatą ofertą urozmaiconych zajęć dodatkowych. Atutem jest świetna lokalizacja przedszkola i możliwość późniejszej kontynuacji nauki w sąsiedniej szkole – powiedział Zdzisław Zdanowski, dyrektor szkoły podstawowej im. Królowej Jadwigi w Nowym Chechle.

Zespół złożony z przedszkola i szkoły podstawowej w Nowym Chechle uznawany jest także za bardzo bezpieczny z opieką na najwyższym poziomie.

– Wartością dodaną z pewnością są nowocześnie wyposażone sale z tablicą multimedialną w każdej z nich – dodał dyrektor.

W przedszkolu znajduje się także w pełni wyposażona sala gimnastyczna, kuchnia i jadalnia.

Kolejnym magnesem, który przyciągnął rodziców i dzieci do przedszkola w Nowym Chechle jest unijny projekt pod nazwą „Przedszkole marzeń w Nowym Chechle”. Projekt przewiduje między innymi zakup i dostawę pomocy dydaktycznych, mebli i wyposażenia, sprzętu komputerowego i multimedialnego, wyposażenia do kuchni oraz toalety. W ramach projektu jednemu z nauczycieli zostaną sfinansowane studia podyplomowe z logopedii, co zostanie wykorzystane w ofercie przedszkola. Całkowity koszt realizacji projektu opiewa na kwotę ponad miliona złotych.

Źródło: UG Świerklaniec

Możliwość komentowania jest wyłączona.