Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Przybij piątkę z maskotką Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej 2023 w Katowickiej!


Już w najbliższy piątek i sobotę (29-30 kwietnia br.) w Galerii Katowickiej odbędzie się trophy tour Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej 2023. Trofeum i maskotka mistrzostw będą po raz pierwszy zaprezentowane szerszemu gronu kibiców. Katowice są jednym z miast-gospodarzy przyszłorocznych rozgrywek.

Statuetka, którą otrzymają mistrzowie świata, jest pozłacana, mierzy 50 cm i waży ponad 19 kg. Trofeum przedstawiające dłoń trzymającą piłkę zostało wykonane ręcznie, a jego powstawanie nadzorował iracki rzeźbiarz Ahmed Albahrani. Jak wygląda na żywo – będzie się można przekonać w najbliższy piątek (15:00-19:00) i sobotę (9:00-21:00) na parterze Galerii Katowickiej. Przed kibicami zaprezentuje się też maskotka MŚ 2023 – wiewiórka PAX.

– Katowice są miastem wielkich sportowych wydarzeń, kto kiedykolwiek oglądał rozgrywki w Spodku wie, że nigdzie nie kibicuje się tak, jak tutaj. Przedsmak emocji towarzyszących mistrzostwom będzie można poczuć już w ten weekend w Katowickiej – zaprasza Anna Szczerkowska, marketing manager Galerii Katowickiej.

Organizatorami zaplanowanych na styczeń przyszłego roku mistrzostw są Polska i Szwecja. Polacy rozpoczną rywalizację przed publicznością katowickiego Spodka. Podopieczni Patryka Rombla, w przypadku awansu, pojadą do TAURON Areny Kraków. Dwa ćwierćfinały oraz półfinał turnieju odbędą się ERGO ARENIE w Gdańsku. Gospodarzem meczów o Puchar Prezydenta IHF będzie Orlen Arena w Płocku. W Katowicach rozegrane zostaną także mecze fazy wstępnej Niemiec oraz, w przypadku awansów – rundy głównej z udziałem Niemców i Norwegów.

Miastami-gospodarzami po stronie szwedzkiej są: Goteborg, Malmo, Kristianstad, Jonkoping i Sztokholm.

Sprzedaż biletów na mecze trwa. Można je nabyć na pośrednictwem strony internetowej www.handball23.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *