Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Religia

06 grudnia, 2020

Przyjaciele Boga

Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą zawsze wiele radości. Choinka, opłatek, kolędy, prezenty, które się zaczynają już od św. Mikołaja, Dzieciątko w żłóbku i cała ta rodzinna atmosfera, którą żyjemy od pokoleń. Człowiek wierzący wie, że to jednak za mało. Jesteśmy wszyscy stworzeni przez Boga, jesteśmy Jego własnością. I on przyszedł na świat w Betlejem jako człowiek, przyszedł do swoich. A swoi Go nie przyjęli.

Więcej – znienawidzili, prześladowali i wreszcie zabili. I tak trwa do dzisiaj. W swoich wyznawcach Jezus jest nienawidzony, prześladowany i zabijany przez ludzi, których stworzył i za których umarł na krzyżu. A On chce być jednym z nas, podobny do nas we wszystkim, prócz grzechu. Kto to rozumie, nie może przejść obojętnie obok Chrystusa cierpiącego i już od Żłóbka stara się Mu wynagrodzić za zło, którego doznaje wciąż od swoich. Przede wszystkim zrywa z grzechem, stara się być w stanie łaski, być przyjacielem Jezusa. I gdy wraca się do Jezusa przez każdą spowiedź, a zwłaszcza teraz adwentową, to wtedy grzesznik, który się nawraca, odzyskując łaskę uświęcającą, staje się przyjacielem Boga.

Czy zależy nam na tym, by być przyjaciółmi Boga, czy też myślimy o tym z pewnym skrępowaniem. Odkładamy nawrócenie i na razie, trzeba powiedzieć prawdę, trzymamy z szatanem, choć byśmy na zewnątrz odżegnywali się od tego i uważali za katolików. Wierzący, ale nie praktykujący… Bzdura! Szatani też wierzą i drżą – mówi Pismo święte. Narzekamy na dzisiejszy świat. Jacy są ci ludzie, wielu nawet pandemia nie pomogła. Nic dziwnego. Jeśli są przyjaciółmi szatana, nie będą szerzycielami miłości i pokoju.

Panie, wzbudź swą potęgę i przyjdź nam z pomocą! Przyjdź i już dłużej nie zwlekaj. Bo my czekamy na Ciebie Pana. I Przyjaciela.

Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Przyjaciele Boga


zdjęcie:pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *