Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Przymusowy powrót z Włoch

Program Erasmus dla młodzieży z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej z Tarnowskich Gór był krótszy, niż zakładano. 29 uczniów wróciło z Włoch, a powodem jest zwiększająca się liczba zachorowań spowodowana koronawirusem.

Jak informuje Zarząd Powiatu Tarnogórskiego, decyzja była konsultowana z bytomskim sanepidem i była działaniem prewencyjnym. Akcja sprowadzania uczniów była koordynowana przez polski konsulat we Włoszech. Przed wyjazdem do Polski młodzież została dokładnie przebadana i nie stwierdzono u nich żadnych objawów zachorowania.

29 uczniów z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach wróciło dziś bezpiecznie do swoich domów.  Uczniowie i ich opiekunowie są zdrowi i nikt z nich nie ma objawów zakażenia koronawirusem. Od 8 lutego br. uczniowie przebywali w Reggio Emilia w Lombardii, gdzie uczestniczyli w wymianie młodzieży z programu Erasmus. Mimo, że gmina Reggio Emilia, w której przebywała grupa, nie należy do listy zamkniętych obszarów, organ prowadzący podjął decyzję o skróceniu pobytu młodzieży we Włoszech. Zgodnie z zaleceniem  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bytomiu uczniowie oraz nauczyciele, którzy wrócili z Włoch, pozostaną przez okres 14 dni w swoich domach – czytamy w oświadczeniu Starosty Tarnogórskiego Krystyny Kosmali.
Jak dodaje Zarząd Powiatu, Starostwo nie może nikogo objąć kwarantanną, a panika jest niewskazana.
Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.