Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

24 października, 2019

Psi raj na Osiedlu Przyjaźń

Psi raj na Osiedlu Przyjaźń

Wczoraj w godzinach popołudniowych został otwarty pierwszy Wybieg na Psów na Osiedlu Przyjaźń, frekwencja nam dopisała, gdyż przybyło bardzo dużo gości. Wszystkie czworonogi, a pojawiło się ich na otwarciu około stu otrzymały apaszki w tarnogórską kratkę z logo akcji TG know HAU oraz doghelpery, dzięki którym ich właściciele będą zawsze mogli posprzątać po swoich pupilach.
Na ogrodzonym i oświetlonym terenie dla Psów znajdują się urządzenia zabawowe dla zwierzaków, dystrybutory na torebki papierowe na psie odchody, kosze na śmieci oraz ławki. Wśród psich zabawek usytuowano tu m.in.: płotki, równoważnię, pochylnie, hydrant z poprzeczką, przeskok potrójny, tunel prosty, talerzyki, słupki do slalomu.
Inwestycje zrealizował Tarnowskie Góry Urząd Miasta. Psi park to część projektu rewitalizacji terenu na Osiedlu Przyjaźń. Powstały tu chodniki, zieleń oraz amfiteatr, a prace kosztowały łącznie około 2,5 mln zł. Do wykonania jest jeszcze zieleń i boiska.
Zapraszamy do odwiedzania mieszkańców Tarnowskich Gór do odwiedzania wybiegu dla czworonogów oraz życzymy dobrej zabawy. Pamiętajmy o wspieraniu psiaków ze schronisk znajdujących się na terenie naszego powiatu: Cichy Kąt, Schronisko w Miedarach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.