Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

12 sierpnia, 2020

Puzzle Kultury już po raz drugi w Wiśle


Kuglarze, aktorzy, muzycy, malarze, tancerze a nawet magik – wszyscy pojawią się na Placu Hoffa i w Parku Kopczyńskiego w Wiśle. Będzie tanecznie, rytmicznie twórczo i kolorowo. Puzzle Kultury to festiwal, który już podczas pierwszej edycji udowodnił, że potrafi uwolnić niezwykłe pokłady dobrej energii.

W weekend 15-16 sierpnia na ulicach Wisły po raz drugi pojawią się artyści uliczni. Głównym założeniem festiwalu jest stworzenie w centrum miasta różnych stref artystycznych, w których artyści będą się prezentowali ale też zapraszali do współtworzenia sztuki razem z nimi. W Wiśle wystąpią muzycy, aktorzy, kuglarze, plastycy, tancerze, bębniarze, DJ-e i wielu innych.

– Chcemy twórczo wykorzystać przestrzeń Wisły, szczególnie Plac Hoffa i Park Kopczyńskiego, ale przede wszystkim ogromny potencjał artystów, którzy w ramach Puzzli Kultury nie tylko będą tworzyli, ale przede wszystkim zaproszą uczestników festiwalu do działania. W Paku Kopczyńskiego będzie można wziąć udział w warsztatach gry na bębnach, stworzyć część unikalnego obrazu czy wziąć udział w gawędach i „żywych” opowieściach – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Festiwal Puzzle Kultury rozpocznie się w sobotę o godz. 12:00 i potrwa do niedzielnego popołudnia. Samo wydarzenie nie ma ustalonego harmonogramu, natomiast kilka razy każdego dnia przewidywane jest „sklejanie puzzli” a więc wspólne występy artystów na wiślańskim rynku. Jedynymi ustalonymi wcześniej występami będzie pokaz spektaklu teatralnego, który zostanie zaprezentowany w sobotę po godz. 20:00 na wiślańskim rynku, po nim czeka nas z kolei klimatyczny pokaz fire show.

Jak wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy w weekend 15-16 sierpnia przyjechać do Wisły, wybrać się do centrum i tam, w miejskich przestrzeniach spotkać artystów, którzy będą tworzyli poszczególne strefy. Strefy kultury rozstawione zostaną przede wszystkim w Parku Kopczyńskiego ale także na Placu Hoffa. Dzięki temu impreza będzie bezpieczna i odbędzie się z uszanowaniem reżimu sanitarnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *