Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

17 kwietnia, 2020

Quiz operowy i …szycie maseczek

Opera Śląska w Bytomiu, od ponad miesiąca, jeszcze intensywniej działa w wirtualnej przestrzeni. Po cyklach #balletfit, #lekcjebaletowe – #tanczzopera, #operaslaskapoleca i #lekcjeorkiestrowe, ruszyła w czwartek 16 kwietnia z kolejnym edukacyjnym przekazem. To specjalny #quizoperowy.

Baletowe pas, spotkanie z solistą, lekcja muzyki i koncerty

Widzowie-internauci, którzy zaglądają na kanały społecznościowe, trzy razy w tygodniu ćwiczą baletowy fitness z solistką baletu Opery Śląskiej. Dwa razy w tygodniu, specjalnie dla najmłodszych przygotowywane są lekcje baletu i – również dwa razy w tygodniu – można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu znajomości instrumentów, którą dzielą się muzycy orkiestry. Codziennie soliści rekomendują transmisje spektakli operowych z najbardziej znanych scen świata, dzieląc się swoją wiedzą na temat literatury operowej. Tytuły polecają zarówno etatowi soliści Opery Śląskiej, jak i ci, którzy z nią współpracują – wśród nich Małgorzata Walewska czy Andrzej Lampert. Nie brakuje też minikoncertów z udziałem artystów – chóru i orkiestry. Te propozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem – w ciągu minionego miesiąca fanpage Opery Śląskiej polubiło około tysiąca nowych osób! O kilkaset procent zwiększyła się też liczba subskrybentów na kanale YouTube Opery Śląskiej.

Dzielą się wiedzą i …szyją

Pomysłów na działania jest naprawdę sporo, a kolejny z nich to test wiedzy o operze. Jak miał na imię smok z opery „Pierścień Nibelunga” Richarda Wagnera? Który instrument należy do grupy perkusyjnych i w jakim spektaklu baletowym spotkamy Kitri? To tylko przykładowe pytania, z odpowiedziami na które można zmierzyć się w nowym cyklu. W każdy wtorek i czwartek rano, na Facebooku i Instagramie, prezentowany jest quiz z wiedzy na temat opery, operetki i baletu. Pytania zostały przygotowane przez zespoły artystyczne, nadzorowane przez kierowników. Cel jest edukacyjny, ale forma ma być przyjemna, lekka i nie zabraknie w niej elementów humorystycznych. Stopień trudności oraz zakres pytań jest zróżnicowany.

Podczas gdy zespoły artystyczne pracują nad ofertą kulturalną, osoby z pracowni krawieckiej postanowiły pomóc w inny sposób. I zadbać o personel medyczny, przygotowując maseczki ochronne dla Centrum Zdrowia w Mikołowie. Maseczki zostaną przekazane na ręce dyrektora szpitala i rozdysponowane wśród pracowników. Pierwsze ochronne nakładki uszyte przez krawcową panią Ewę Kapias są już gotowe i wkrótce trafią do szpitala.

Zapraszamy na http://www.facebook.com/OperaSlaska/ Post z quizem : http://tiny.pl/7qzw3

Źródło: Opera Śląska

Możliwość komentowania jest wyłączona.