Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

15 września, 2020

Rabat dla płatności automatycznych za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków

Kierowcy samochodów osobowych korzystający z elektronicznego poboru opłat A4Go mają jeszcze dwa tygodnie na nabycie impulsów na przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków
w cenie 7 zł, którymi będą mogli opłacać przejazdy przez kolejne dwa lata.
Od 1 października br., mimo zmiany wysokości opłaty dla pojazdów kategorii 1, koncesjonariusz nadal będzie premiował płatności automatyczne wysokim rabatem. Przejazd samochodem osobowym z aplikacjami Autopay bądź SkyCash albo z urządzeniem pokładowym A4Go będzie tańszy o 4 zł na każdej bramce.

Użytkownicy elektronicznego poboru opłat A4Go w formule pre-paid mają możliwość zakupu przejazdów autostradą A4 Katowice-Kraków w cenie 7 zł na kolejne dwa lata, niezależnie od ewentualnych zmian stawek opłat. Wystarczy, że do końca września doładują urządzenie pokładowe impulsami lub zarejestrują się w usłudze A4Go i wykupią pakiet impulsów.
Kierowcy samochodów osobowych, którzy płacą za przejazdy automatycznie poprzez A4Go
w formule post-paid, Telepass oraz aplikacje Autopay bądź SkyCash, od 1 października br. nadal będą mogli korzystać z ponad 30 proc. rabatu na przejazdy, mimo że zmienia się stawka opłaty za przejazd pojazdami kat. 1. Zapłacą oni 8 zł na każdej bramce – o 4 zł mniej, niż płacący gotówką czy kartą. Taka stawka obowiązywała na bramkach koncesyjnego odcinka A4 przed ponad dziesięciu laty, tzn. od 1 grudnia 2009 roku. Stawki preferencyjne dla pojazdów kategorii 2 i 3 (17 zł na każdym PPO) oraz kategorii 4 i 5 (30 zł na każdym PPO) zostaną utrzymane
w dotychczasowej wysokości.
Stawka dla użytkowników autostrady A4 Katowice-Kraków poruszających się pojazdami kat. 1
i niekorzystających z płatności automatycznych od 1 października br. wyniesie 12 zł na każdym placu poboru opłat (jej dotychczasowa wysokość to 10 zł). Motocyklistom przysługiwać będzie bonifikata w wysokości 6 zł, zapłacą więc 6 zł na każdej bramce.
Ostatnia zmiana wysokości opłat za przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów kat. 1 miała miejsce 1 marca 2015 r. Kierowcy samochodów osobowych korzystający
z płatności automatycznych do 30 września 2020 r. będą płacić za przejazdy 7 zł zamiast 10 zł na każdym z dwóch placów poboru opłat.
– Naszym priorytetem jest skracanie czasu podróży między Katowicami i Krakowem, czemu mają służyć szybsze i wygodniejsze płatności automatyczne. Dlatego też premiujemy je jeszcze wyższym rabatem, mając nadzieję, że będzie to dla kierowców dodatkowy impuls do rezygnacji z płacenia gotówką lub kartą na rzecz jednej z dostępnych aplikacji bądź urządzenia pokładowego – mówi Rafał Czechowski, rzecznik pasowy SAM SA. – Poza korzyściami finansowymi i związanymi ze skróceniem czasu podróży, w czasie epidemii istotnym walorem płatności automatycznych, jako niewymagających kontaktu między kierowcą i inkasentem, jest ich bezpieczeństwo – dodaje.
W lipcu br. SAM S.A. poszerzył wybór automatycznych metod płatności za przejazdy o aplikację SkyCash, rozszerzył także elektroniczny pobór opłat A4Go o formułę post-paid. W godzinach szczytu udział płatności automatycznych w transakcjach ogółem wynosi ok. 35 proc. Informacje o dostępnych opcjach automatycznego płacenia za przejazdy można znaleźć na stronie www.automatycznaA4.pl.

Źródło: Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *