Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Rekordowy Budżet Obywatelski w Tychach


na zdj. os. Mąkołowiec ( mieszkańcy tej części miasta okazali się najaktywniejsi w BP)

225 wniosków – tyle złożono w VII edycji tyskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to o 22 wnioski więcej niż w roku 2019. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy okręgu Mąkołowiec, Koźlina, którzy złożyli aż 14 projektów.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego były przyjmowane przez ponad miesiąc, do dnia 2 marca. Łącznie wpłynęło 225 wniosków. Około ¼ wniosków została złożona na projekty dotyczące ogółu mieszkańców.

Najwięcej wniosków złożono z rejonu:

Mąkołowiec, Koźlina;
Żwaków;
Stare Tychy;
Paprocany, Osiedle P, O1, T1, W – część wschodnia.

Najmniej formularzy wpłynęło z rejonu:

Osiedle Balbina;
Osiedle R;
Osiedle Z, Z1;
Osiedla H, Ł;
Cielmice, Osiedle Ogrodnik.

Wśród złożonych projektów są między innymi pomysły na: budowę chodników i parkingów, doposażenie placów zabaw, seanse kina plenerowego, zagospodarowanie podwórek, festyny oraz imprezy integracyjne. Chciałbym podziękować wszystkim autorom złożonych projektów. Tak duża ilość wniosków świadczy o aktywności mieszkańców naszego miasta i ich trosce o przestrzeń, w której żyją. To m.in. dzięki ich pomysłowości i zaangażowaniu ta przestrzeń wciąż się zmienia – mówi Maciej Gramatyka- z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Wszystkie zgłoszone wnioski zostaną teraz poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. O jej przebiegu autorzy będą informowani na bieżąco. Projekty będą sprawdzane m.in. pod kątem możliwości zrealizowania w ciągu jednego roku budżetowego oraz zgodności z obwiązującymi w mieście planami i programami. Ten etap będzie trwał do 8 maja.
Po weryfikacji projektów, wszystkich autorów zaprosimy na spotkania w celu ustalenia ostatecznych list, które zostaną zakwalifikowane do głosowania zaplanowanego na 11-21 września 2020 r.

Możliwość komentowania jest wyłączona.