Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

02 kwietnia, 2020

Respiratory ze szpitala dla szpitala


W tym trudnym czasie staramy się pomagać sobie wzajemnie, jak tylko możemy. Przykładem tego jest przekazanie respiratorów przez jeden szpital innej placówce. Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” z Tarnowskich Gór wypożyczyło sprzęt na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megres w Tychach, który został przekształcony w placówkę o profilu zakaźnym.

GCR „Repty” użyczyło osiem respiratorów FLIGHT 60 z pełnym oprzyrządowaniem. Będą one wykorzystywane w walce z koronawirusem przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach, a więc jeden ze śląskich jednoimiennych szpitali zakaźnych.

W obecnej sytuacji solidarność między placówkami służby zdrowia jest szczególnie potrzebna, dlatego podjęcie decyzji o użyczeniu respiratorów przy pełnym wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego było dla nas działaniem naturalnym i niezbędnym – mówi Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach. – Jestem przekonany, że przekazane przez nasz Szpital respiratory będą stanowić istotne wsparcie dla placówki w Tychach. Jednocześnie pragnę zapewnić, że GCR „Repty” ma zabezpieczone respiratory , które zapewniają bezpieczne funkcjonowanie Centrum.

Respiratory FLIGHT 60 umożliwiają zapewnienie przerywanego lub ciągłego mechanicznego wspomagania wentylacji. Są one stosowane u pacjentów, którzy wymagają wentylacji mechanicznej. Mogą być wykorzystywane do pomocy osobom zarówno dorosłym, jak i dzieciom o masie ciała wynoszącej minimum 5 kg.
Źródło: GCR Repty
Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.