Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

20 sierpnia, 2019

Rodzinne grzybobranie

Rodzinne Grzybobranie to wydarzenie plenerowe dla każdego. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy sportu, grzybów, kulinariów, ceramiki, wikliniarstwa czy łucznictwa. Organizowane przez Stowarzyszenie Nasze Kalety już od 9 lat.
W tym roku, wspólnie z grupą Spartan Team po raz pierwszy, odbędą się mistrzostwa w Noszeniu Żon. Atrakcyjną nagrodę funduje Bielizna Katrin.
Będzie prelekcja grzybowa znanego Grzyboznawcy Justyna Kołek, będą książki o grzybach ( w tym najnowszy Grzybownik wydany przez wydawnictwo Pascal) oraz konkursy grzybowe .
Do Wygrania Trofea Grzybowe, unikalne przepiękne grzyby wykonane w pracowni Ceramiki Artystycznej Amfora pani Anny Rupik Kalus.
Będą atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Ponadto:
– prelekcja o zwierzętach leśnych wraz z wystawą zwierząt przygotowaną przez znanego leśnika, gawędziarza i społecznika pana Czesława Tyrola, który przygotuje także konkurs z nagrodami
– degustacja potraw z dziczyzny przygotowywana od lat przez Tyskie Koło Łowieckie Kania
– promocja książki o prekursorze współczesnego hutnictwa na Śląsku Janie Ferdynandzie Koulhaasie
– warsztaty ceramiczne, wikliniarskie, łucznicze
– degustacja miodów przygotowana przez Pasiekę Wesoła
– dobra muzyka, pyszne jedzonko i możliwość spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi na łonie przyrody.
Będzie całodzienna transmisja radiowa wprost z miejsca wydarzenia a także stanowisko mulitmedialne, na którym będzie można zagrać w grzybowe gry i poczytać online książkę o Janie Ferdynandzie Koulhaasie. Zapraszamy!
Więcej szczegółów na stronie Stowarzyszenia Nasze Kalety: www.naszekalety.eu

Możliwość komentowania jest wyłączona.