Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

18 września, 2020

„Rower Pomaga” po raz kolejny w Katowicach

„Rower Pomaga” to ogólnopolska akcja, której organizatorem jest fundacja ekologiczna Arka. Miasto Katowice już po raz kolejny aktywnie bierze w niej udział.

Pierwsza edycja akcji „Rower Pomaga” odbyła się w 2015 roku i już wtedy odniosła ogromny sukces. Z roku na rok było tylko lepiej. Jej idea jest prosta, organizatorzy nakłaniają uczestników do jazdy na rowerze, a za wspólnie przejechane kilometry, fundacja Arka przekazuje rower, który trafia do domu dziecka lub organizacji społecznej. – Żeby wziąć udział w akcji, wystarczy jeździć na rowerze. Na stronie rowerpomaga.pl należy wpisać przejechane przez siebie kilometry lub dołączyć do rywalizacji na endomondo.com. Każdy przejechany kilometr wlicza się w ogólną pulę kilometrów z danego roku. My te wirtualne kilometry wymieniamy na prawdziwe rowery dla dzieciaków – informuje Krystian Biłek, z fundacji ekologicznej Arka.
Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim było zdobycie tytułu „Rowerowej stolicy Polski”, Katowice znów postanowiły wesprzeć inicjatywę fundacji. – Naszym obowiązkiem jest wspieranie świetnych pomysłów. Akcja „rower pomaga” pozwala nam promować zdrowy, sportowy tryb życia. Warto podkreślić, że dla wielu uczestników dodatkową motywacją, by przejechać jak najwięcej kilometrów, była chęć pomagania innym – podkreśla prezydent Marcin Krupa.
Projekt fundacji Arka doskonale łączy przyjemne z pożytecznym. Dbamy o swoje zdrowie, dobre samopoczucie i środowisko, a przy tym pomagamy innym.

autor: Martyna Majewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *