Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Rozbiórka wiaduktu w Brynowie – zmiany w organizacji ruchu


W piątek 13 marca ruszy rozbiórka wiaduktu kolejowego w Brynowie. Prace potrwają do 30 marca i w tym okresie zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

 
Rozbiórka wiaduktu kolejowego rozpocznie się w piątek 13 marca i zakończy się w poniedziałek 30 marca. Jednak, te największe prace skutkujące zmianami w organizacji ruchu będą prowadzone w weekendy – tak, by kierowcy, jak również pasażerowie komunikacji miejskiej odczuli, jak najmniej niedogodności. Natomiast w tygodniu mogą pojawiać się czasowe zawężenia – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

W pierwszym etapie, który potrwa od 13.03 od godz. 18.00 (piątek) do 16.03 do godz. 6.00 (poniedziałek) roboty będą realizowane przy zajęciu prawego pasa ruchu ul. Kościuszki w kierunku od Centrum do Mikołowa i rejonu zjazdu do ul. Nasypowej. Natomiast od 20.03 od godz. 18.00 (piątek) do 23.03 do godz. 6.00 (poniedziałek) wyłączona z ruchu będzie jezdnia ul. Kościuszki w kierunku do Centrum Katowic (wschodnia jezdnia). W związku z tym, ruch odbywał będzie się dwukierunkowo jezdnią zachodnią (2 pasy od Centrum, jeden pas do Centrum).
 
Ze względu na zamknięcie łącznika z ul. Rzepakowej w ul. Kościuszki, realizowane będą następujące objazdy do Centrum Katowic:
• od strony Giszowca (ul. 73-go Pułku Piechoty) z wykorzystaniem u. Kolejowej, następnie do ul. Kościuszki,
• od strony Ligoty (ul. Kłodnicka) z wykorzystaniem ulic Kościuszki, Kolejowej (z nawrotką na rondzie przy Galerii Libero) oraz w ul. Kościuszki do Centrum,
• dla mieszkańców ul. Nasypowej z wykorzystaniem ulicy Rzepakowej, Kolejowej i następnie do ul. Kościuszki.
  
W zakresie funkcjonowania w tym okresie funkcjonowania komunikacji miejskiej zachęcamy do bieżącego śledzenia komunikatów ZTM. W chwili obecnej dostępny jest komunikat dotyczący funkcjonowania komunikacji miejskiej w dniach 13-16 marca, w tym także informacje o nowych lokalizacjach: http://rj.metropoliaztm.pl/news/i/1672/

Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

Możliwość komentowania jest wyłączona.