Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

08 kwietnia, 2020

Rozdano pierwsze maseczki uszyte przez siemianowickich Seniorów!


Dzisiaj w Siemianowicach Śląskich rozdano ponad 200 sztuk maseczek ochronnych dla osób starszych w ramach akcji „Seniorzy szyją maseczki dla Seniorów”. Podczas akcji nastąpił tradycyjny podział ról: panie głównie szyją, natomiast panowie zajmują się dystrybucją.

Siemianowiccy seniorzy robiący zakupy w marketach w godzinach przedpołudniowych z wielką radością odbierali dzisiaj z rąk przedstawicieli Siemianowickiej Rady Seniorów Jerzego Namysło i Marka Greinera, który jest także wolontariuszem fundacji Wolne Miejsce, pierwszą partię gotowych maseczek, w opakowaniach foliowych wraz z instrukcją obsługi. Ponownie maseczki będą rozdawane jeszcze w piątek w godzinach od 10.00 do 12.00 w całych Siemianowicach Śl.

Przypomnijmy: akcja rozpoczęła się 27 marca. Udało się zebrać środki na zakup potrzebnych do szycia materiałów. Początkowo planowano zebrać i uszyć przynajmniej 1000 maseczek, ale dzięki szybkiemu i pozytywnemu odzewowi ze strony darczyńców, udało się zebrać dużo więcej środków. Już wiadomo, że wystarczy na uszycie ok. 4000 sztuk. Na dzień 7 kwietnia udało się ich uszyć 250. Obecnie panie wolontariuszki szyją, a my czekamy na kolejną dostawę materiałów i po świętach ruszamy znów z kolejną partią do szycia.
Akcja trwa, chętnych do wparcia i pomocy prosimy o kontakt:
Beata Łuczak tel. 730 600 506, e-mail: b_luczak@um.siemianowice.pl

źródło: UM Siemianowice Śląskie

Możliwość komentowania jest wyłączona.