Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

23 kwietnia, 2020

#Rozrywka online

Choć wszystkie instytucje kultury musiały zawiesić swoją działalność, to zdecydowana większość z nich przeniosła się tymczasowo do sieci. Podobnie zrobił chorzowski Teatr Rozrywki, który nieustannie dba o swoich sympatyków.

Na stronie internetowej Teatru Rozrywki w zakładce „aktualności” można znaleźć repertuar online na cały tydzień. Nie brakuje w nim prezentacji aranżacji wybranych utworów, recitali, koncertów, czytania poezji czy bajek dla najmłodszych. Wszystkie wydarzenia w repertuarze łączy #RozrywkaDoŚniadania i to właśnie pod tym hasztagiem na Facebooku znajdują się wszystkie publikowane dotąd materiały.

Nie od dziś wiadomo, że Teatr Rozrywki kocha taniec. Zbliżający się Międzynarodowy Dzień Tańca, to idealna okazja do tego, aby znów zaprezentować swoje umiejętności. Wystarczy nagrać krótkie wideo do utworu Whitney Houston „I wanna dance with somebody” i wysłać link z plikiem za pośrednictwem WeTransfer lub drogą mailową na adres promocja@teatr-rozrywki.pl. Już 29 kwietnia zostanie opublikowane wideo, dzięki któremu zatańczysz wspólnie z artystami Rozrywki. Jeśli masz ochotę na odrobinę szaleństwa, to załóż wyjściowe ciuchy i dołącz do zabawy. Filmiki można wysyłać do 26 kwietnia, a w razie jakichkolwiek pytań pracownicy Teatru chętnie udzielą odpowiedzi na Facebooku.

Zachęcamy do śledzenia informacji w mediach społecznościowych Teatru Rozrywki oraz na stronie internetowej: www.teatr-rozrywki.pl, tam znajdują się wszystkie informacje dotyczące aktualnych działalności.


Poniżej podajemy repertuar na najbliższy weekend:

Piątek (24 kwietnia) – 10:00
#Coronasession – Paweł Stefan to wokalista Teatru Rozrywki, inicjator i twórca scenariusza do spektaklu “Szkoła Bluesa”, który powstał w ramach Sceny Inicjatyw Artystycznych “Po Godzinach”. W cyklu #Coronasession Paweł Stefan prezentuje aranżacje wybranych bluesowych utworów. Zapraszamy w piątek o 10:00.

Sobota (25 kwietnia) – 10:00
Recital “Wiolka Białk Tęskno”, czyli kolejna odsłona cyklu, w którym prezentujemy recitale i koncerty zarejestrowane w domach naszych aktorek i aktorów. W najbliższy piątek premiera recitalu “Wiolka Białk Tęskno”. Wśród utworów znajdą się piosenki z musicali takich jak: “Nędznicy”, “Nine”, czy “Jekyll&Hyde”. Premiera na Youtubie i Facebooku Rozrywki.
Wokal: Wiolka Białk
Piano: Ewa Zug

Niedziela (26 kwietnia) – 10:00
#DlaMnieWażne, czyli artyści Rozrywki czytają poezję. Cykl z poezją i wspomnieniami przygotowany przez aktorki i aktorów Rozrywki. Zapraszamy w każdą środę i niedzielę o godz. 10:00. W niedzielnej odsłonie aktor Tomasz Jedz.

autor: Martyna Majewicz

Możliwość komentowania jest wyłączona.