Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

22 października, 2019

„Rozwój percepcji słuchowej i warsztat kreatywnego muzykowania”

„Rozwój percepcji słuchowej i warsztat kreatywnego muzykowania” z Kazimierzem Nitkiewiczem z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej to warsztaty muzyczne z cyklu „Z przytupem” na które zaprasza Muzeum Miejskie w Tychach.

Przed nami warsztaty muzyczne, które zainteresują szczególnie instrumentalistów w każdym wieku – muzyków grających na instrumentach smyczkowych, dętych, strunowych szarpanych, akordeonistów oraz perkusistów. Zapraszamy tych, którzy potrafią grać na instrumentach przynajmniej na poziomie podstawowym i posiadają własny instrument. Czeka wspólne muzykowanie, które pozwoli na rozwinięcie improwizacji zespołowej, a wszystko pod czujnym uchem Kazimierza Nitkiewicza z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

Celem warsztatów będzie uwrażliwienie zmysłu słuchu na zjawiska zachodzące w muzyce, bieżąca analiza zjawisk muzycznych, ćwiczenie umiejętności współmuzykowania w zespole muzycznym, rozwijanie myślenia kreatywnego i improwizacji, ze szczególnym uwzględnieniem improwizacji zespołowej.
Zapraszamy instrumentalistów w każdym wieku, którzy potrafią grać na instrumentach przynajmniej na poziomie podstawowym i posiadają własny instrument.

prowadzi: Kazimierz Nitkiewicz – trębacz, reżyser dźwięku, wokalista, twórca piosenek. Na trąbce gra od 9 roku życia, przerabiając różne style muzyczne od muzyki klasycznej, przez jazz, reggae, orkiestry dęte do muzyki tradycyjnej i polskiej muzyki lat 30. XX wieku. Jako trębacz, realizator albumów i wydawca na stałe działa w Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej. Współpracował w różnych rolach (trębacz, realizacja nagrań, postprodukcja nagrań, realizacja dźwięku na żywo, wydawca) z różnymi zespołami i artystami.

„Z przytupem” to propozycja Muzeum Miejskiego w Tychach w ramach Programu Rewitalizacji dla Miasta Tychy.

„Rozwój percepcji słuchowej i warsztat kreatywnego muzykowania”
data: 27 października 2019 (niedziela), godz. 12.00–18.00
miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat (pl. Wolności 1)
prowadzi: Kazimierz Nitkiewicz (Warszawska Orkiestra Sentymentalna)
koszt: 15 zł
zapisy: Agata Berger-Połomska, 32 327 18 20–21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl
uwaga! Przy zapisach prosimy o informację na jakim instrumencie gra uczestnik warsztatów.
uwaga! obowiązują przedpłaty do 23 października

więcej: http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/rozwoj-percepcji-sluchowej-i-warsztat-kreatywnego-muzykowania/

Możliwość komentowania jest wyłączona.