Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

09 grudnia, 2020

Rudimental, Catz’n Dogz, Metrik, Łona i Webber dołączają do line-upu SnowFest Festival 2021!


Trzy miesiące dzielą nas od największego muzycznego święta w samym środku zimy, czyli od 8. edycji jedynego i niepowtarzalnego SnowFest Festival. SnowFest łączy w sobie elementy muzyki, sztuk wizualnych, sportów zimowych, pysznego jedzenia oraz niepowtarzalnej atmosfery, którą rok w rok tworzą wszyscy goście zimowej stolicy Polski – Szczyrku.

Zima zbliża się wielkimi krokami, a miasto Szczyrk już przygotowuje się do kolejnego sezonu. To nie jedyny powód dla którego warto pochylić się nad festiwalową opcją. Spełnienie oraz radość znajdą nawet najbardziej wymagający muzyczni słuchacze, gdyż w dniach 5 i 6 marca 2021 Szczyrk odwiedzą m.in. ogłoszeni do tej pory: legendarny niemiecki DJ i producent Boys Noize, niezwykle uznany przedstawiciel gatunku d’n’b spod znaku Culture Shock. Na tydzień po premierze albumu na scenie głównej festiwalu pojawi się najpopularniejszy hip-hopowy skład w Polsce – PRO8L3M i zespół, który jest nieformalnym ambasadorem „SnowFest-owej idei” – Łąki Łan.

Do wyżej wymienionych nazwisk dołączają także: jeden z najbardziej uznanych, rozpoznawalnych i płodnych artystów na scenie drum & bass – Metrik. Ten młody producent muzyczny i DJ szybko od nikomu nieznanego chłopaka stał się gwiazdą gatunku. Wystarczyła jedna produkcja „Your World”, która szturmem wdarła się na szczyty list przebojów. Reprezentant Hospital Records zdobył słowa uznania od takich marek jak: Pendulum, Bad Company czy założyciela Viper Recordings – Futurebound. W czerwcu ukazał się jego album “Ex Machina”, na którym znalazło się aż 13 utworów. Poza Metrikiem na festiwalu usłyszymy także – Rudimental. Ich siłą jest niezwykle umiejętne kreowanie klimatu kompozycji, zarówno tych bardziej stonowanych i wpisujących w bardziej undergroundowy d`n`b, jak i tych, które z miejsca staną się stałymi punktami w dj`skich setach prezentujących bardziej mainstreamowi oblicze tego gatunku. Wystarczy posłuchać „Waiting All Night” z udziałem Elli Eyre, jednej z trzech gościnnie występujących na „Home” wokalistek, aby mieć pełen obraz tego czym jest i jeszcze długo będzie Rudimental. Na festiwalu pojawią się też polskie akcenty w postaci: najpopularniejszego polskiego duetu elektronicznego – Catz’n Dogz, czyli szefów wytwórni Pets Recordings oraz ulubieńców polskiej publiczności, a także lirycznego geniusza i mistrza słowa Łony i Webbera, którzy na SnowFest zajrzą w eskorcie zespołu The Pimps.

Pierwsza i druga pula biletów na SnowFest Festival została wyprzedana przed czasem. Obecnie w sprzedaży dostępne są limitowane, 2-dniowe karnety (Last X-Mass) w cenie 210 złotych. Liczba biletów jest znacznie mniejsza, niż rok temu ze względu na panujące obostrzenia i reżim sanitarny, dlatego warto zaopatrzyć się w nie jak najszybciej i ze spokojem spoglądać na marcowy weekend w Szczyrku. Baza noclegowa w mieście także ma swoje ograniczenia, a kolejne kwatery i pokoje szybko znikają, więc nie należy tego zostawiać na ostatnią chwilę. Nie zapominajcie o kultowych czapkach i skarpetach SnowFest, które dostępne są w naszym sklepie on-line (www.snowfest.pl/snowshop).

Możliwość komentowania jest wyłączona.