Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

21 września, 2018

Rusza Klub ŚPR – otwarte miejsce spotkań

Dziś o godzinie 18.00 przy ulicy Dyrekcyjnej 9 w Katowicach nastąpi uroczyste otwarcie Klubu ŚPR, który w ciągu najbliższego miesiąca będzie dostępny dla wszystkich – sympatyków, przeciwników i ludzi zwyczajnie ciekawych śląskich regionalistów.

 

W czasie krótkiego spotkania z dziennikarzami o godzinie 13.00 w siedzibie Klubu, głos zajęli kandydaci samorządowi ŚPR – Henryk Mercik oraz Jerzy Gorzelik, a także pełniąca rolę gospodarza lokalu kandydatka na prezydenta Katowic, Ilona Kanclerz. Spotkanie poprowadził Marek Nowara, przewodniczący zarządu partii. Był to jednak zaledwie przedsmak tego, co ma się dziać jeszcze dziś, na oficjalnym otwarciu.

Była chwila na refleksję nad ostatnimi miesiącami pracy nad listami wyborczymi. Dr. Kanclerz wyrażała zadowolenie z ostatecznego kształtu list wyborczych partii i pozytywne zaskoczenie odzewem społecznym, jaki dotąd udało się wzbudzić. Dziękowała sympatykom i członkom ugrupowania za ciężką pracę i prosiła o dalsze wsparcie w najbliższym, trudnym czasie poprzedzającym wybory:

-Został nam miesiąc pracy, wykorzystajmy go dobrze. Od tego miesiąca zależy to, co będzie w przyszłości dla Katowic, dla Województwa i dla nas wszystkich.

Henryk Mercik podkreślił istotę faktu, że siedziba klubu może się mieścić w ścisłym centrum Katowic:

Śródmieścia naszych miast, centra naszych miast, to jest coś co chcemy otoczyć szczególną troską. Wiemy, że te śródmieścia, włącznie z centrum Katowic wymagają wielu zabiegów, wymagają przywrócenia do życia. I cieszę się, że w samym centrum metropolii jesteśmy my, jako Śląska Partia Regionalna.

Jerzy Gorzelik wspominał jak wraz z Mercikiem przez wiele lat kandydowali do samorządu z ramienia Ruchu Autonomii Śląska, jak długa i wyboista była droga zanim udało się osiągnąć cel w postaci mandatów w sejmiku województwa śląskiego. Mówił:

Ta konsekwencja, ten upór niewątpliwie opłaciły się i przyniosły efekty. Możemy powiedzieć że ta przestrzeń w której się obecnie znajdujemy jest właśnie symbolem efektów tej konsekwencji. Bo jeszcze cztery lata temu prowadząc naszą kampanię wyborczą nie mogliśmy nawet marzyć o takim wyborczym centrum jak to. W samym sercu Katowic, w samym sercu województwa. Teraz oczywiście od nas tylko zależy, w jakim rytmie to serce będzie biło.

Kandydaci zapowiadali, że w Klubie ŚPR przez najbliższy miesiąc wiele będzie się działo, planowana jest między innymi pozytywna, niezobowiązująca forma współzawodnictwa taka jak karciana rozgrywka w szkata z zaproszonymi do Klubu oponentami politycznymi.

Członkowie ŚPR zachęcają do śledzenia i odwiedzania wydarzeń klubowych.

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.