Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

06 kwietnia, 2020

Rusza projekt „Lotna terapia”


„Lotna terapia” zrodziła się z dyskusji z gronem specjalistów, którzy na co dzień ćwiczą z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. To efekt rozmów z doświadczonymi oligofrenopedagogami, logopedami, fizjoterapeutami i specjalistami z zakresu wąskich, niszowych terapii którzy zdecydowali, że zdalnie chcą pomóc osobom z niepełnosprawnościami.

Przymusowe #zostańwdomu spowodowało, że wiele dzieci pozbawionych jest codziennej dawki ćwiczeń, rehabilitacji, logopedii, terapii. A przecież organizm dziecka przyzwyczajony do aktywności i ruchu, po długotrwałej przerwie może zastrajkować…

Regres, to słowo, które spędza dziś sen z powiek wielu rodzicom dzieci z niepełnosprawnością. Postaramy się go zminimalizować. Doświadczona kadra specjalistów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu oddaje się do Waszej dyspozycji. To oni będą Wam dostarczać co tydzień specjalnie przygotowane zestawy ćwiczeń: rewalidacyjnych, rehabilitacyjnych, logopedycznych.

Co istotne, prezentowane ćwiczenia zostały tak opracowane, by mogły je ćwiczyć nie tylko dzieci z różnymi schorzeniami, ale i dorosłe osoby np. po udarze. Filmiki są kręcone w domowym zaciszu z udziałem dzieci i członków rodzin szkolnych terapeutów.

„Lotna terapia” – to dzieło oligfrenopedagogów, logopedów i neurologopedów, fizjoterapeutów, trenerów integracji sensomotorycznej, wielu metod neurorozwojowych, artetrapeutów i naprawdę zakręconych osób, które podzielą się swoimi doświadczeniami, pokazując jak można uczyć się poprzez zabawę, tak z radością.

Otworzą przed Wami zaczarowany świat, troszkę jak z Alicji w Krainie Czarów – w końcu wszyscy marzymy o cudach i bajkowych rozwiązaniach, które mogą się nam zdarzyć każdego dnia.

Materiały wideo z ćwiczeniami można znaleźć klikając w poniższy link:

#LOTNA TERAPIA

źródło: ZSS4 w Sosnowcu

Możliwość komentowania jest wyłączona.