Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

02 września, 2022

Rusza sprzedaż biletów-cegiełek na mecz Artyści kontra TVN24. Na bytomskim lodowisku ponownie zagra plejada gwiazd

W sobotę, 24 września o godz. 17.00 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się z drużyną TVN24. Na tafli zobaczymy m.in. Mariusza Czerkawskiego, Ewelinę Lisowską i Romana Polko. Zagra także prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie dziesięcioletniego Kuby Goniwiechy, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem. W portalu KupBilet.pl właśnie ruszyła sprzedaż biletów-cegiełek na to wydarzenie.

Bilety-cegiełki w cenie 30 zł można kupić online w portalu KupBilet.pl od piątku, 2 września od godz. 10:00. Warto się pospieszyć, bo rok temu wszystkie wejściówki na wydarzenie sprzedały się w ciągu dwóch dni.


Plejada gwiazd

Podczas charytatywnego meczu w Bytomiu zagrają m.in. jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski, wokalistka Ewelina Lisowska, generał Roman Polko, aktorka Julia Wróblewska, satyrycy Rafał Bryndal i Jacek Łapot, prezenter telewizyjny Robert Kantereit, a także dziennikarze: Arleta Zalewska, Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek.


Potrójny sukces

– Cieszy nas, że znowu wracamy do Bytomia. W poprzednim roku mecz zakończył się sukcesem, bo zebraliśmy pieniądze na rehabilitację bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego, spotkanie obserwował komplet widzów i pokazaliśmy razem z drużyną TVN dobry hokej. To wydarzenie było także promocją tej pięknej dyscypliny sportu i wyjątkowego miejsca na mapie polskiego hokeja, jakim jest bytomskie lodowisko – zaznacza Mariusz Gabrek, prezes Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

W poprzednim roku w drużynie HRAP zagrał także prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Były prezes hokejowej Polonii Bytom i Polskiej Hokej Ligi świetnie radził sobie na tafli. – Znowu wyjdę na lód. Podczas meczu wszyscy, zarówno my, zawodnicy, jak i widzowie, będziemy się dobrze bawić, ale najważniejsze, że wesprzemy szczytny cel, czyli leczenie młodego, dziesięcioletniego bytomianina – zaznacza Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Pomoc dla Kuby

Kuba Goniwiecha cierpi na chorobę Niemanna-Picka, która jest nazywana dziecięcym Alzheimerem. Urodził się 3 października 2011 roku jako zdrowy chłopiec. Przez pierwsze trzy lata rozwijał się prawidłowo, jako samodzielny trzylatek poszedł do przedszkola. Wtedy jego rozwój się zatrzymał. – Mijały lata, pojawiały się nowe objawy, padały kolejne diagnozy. W końcu padła ta ostateczna – choroba genetyczna metaboliczna Niemanna-Picka typ C, choroba śmiertelna i nieuleczalna – wspomina Anita Goniwiecha, mama Kuby. Dzisiaj Kuba nie jest już samodzielny. Dwa razy w tygodniu ma rehabilitację, która w jego chorobie jest niezbędna. W Polsce jest lek, który może zatrzymać postęp choroby, jednak koszt miesięcznego leczenia Kuby to około 12 tysięcy złotych.

– Zebranie zauważalnej części kwoty potrzebnej na roczną kurację i podniesienie społecznej świadomości istnienia choroby określanej mianem dziecięcego Alzheimera to dwa główne cele meczu. Zeszłoroczne spotkanie zakończyło się wynikiem 7:7, ponownie liczymy także na grad bramek i wspaniałe hokejowe emocje – mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA, której podopiecznym jest Kuba Goniwiecha.

– W Bytomiu czeka nas kolejne hokejowe święto. W klubie stawiamy na rozwój młodych zawodników, w tym roku Polonia zdobyła mistrzostwo Polski juniorów. Jesteśmy też wrażliwi na pomoc innym, dlatego cieszę się, że możemy wziąć udział w organizacji meczu charytatywnego – mówi Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o.

Ważne maskotki

Podobnie jak przed rokiem, organizatorzy apelują do kibiców o przyniesienie na bytomskie lodowisko maskotek. – Tym razem o maskotki poprosiła Fundacja Centrum Polsko-Ukraińskie, opiekująca się uchodźcami ukraińskimi w naszym kraju. Będzie można je wrzucić na taflę po meczu. Zawodnicy zbiorą pluszaki i wspólnie przekażemy je przedstawicielom organizacji – mówi Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i inicjator zbiórki.

Sponsorzy meczu

Podobnie jak przed rokiem, Paweł Kobyliński jest jednym ze sponsorów meczu. Firma, której jest prezesem – HH Poland produkuje i dystrybuuje zabawki. Drugim sponsorem meczu jest Koksownia Bytom, jeden z największych pracodawców w Bytomiu. Podczas imprezy będzie można zrobić sobie zdjęcie z maskotką Koksowni – Super Koksem oraz wcielić się na chwilę w superbohatera.

Zdjęcia: Archiwum Urzędu Miejskiego w Bytomiu/Hubert Klimek
Źródło: Urząd Miejski w Bytomiu

Możliwość komentowania jest wyłączona.