Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

07 kwietnia, 2020

Sanepid ukarał 8 bytomian za łamanie kwarantanny


Są pierwsze kary dla bytomian łamiących kwarantannę. Jedna osoba zapłaci 10 tys. zł, 7 osób – po 5 tys. zł. Ale to nie wszystko. Bytomscy policjanci, cały czas na pierwszej linii frontu, kontrolują osoby odbywające kwarantannę. Powiadomili sanepid o 18 osobach niestosujących się do zaleceń.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu
wydał już 8 pierwszych decyzji administracyjnych, nakładając kary pieniężne. Grzywny zostały wymierzone w osoby, które w sposób rażący nie stosowały się do obowiązujących zakazów. Kolejne sprawy są rozpatrywane. Warto tutaj podkreślić, że każde takie wykroczenie było analizowane bardzo wnikliwie, a każda sprawa rozpatrywana indywidualnie – zapewnia asp. sztab. Rafał Wojszczyk, rzecznik prasowy bytomskiej policji. Mężczyzna, który zapłaci 10 tys. zł, kilkukrotnie lekceważył zasady kwarantanny. Należy pamiętać, że to nie jedyne kary – podkreśla Rafał Wojszczyk. W każdym przypadku przeciwko sprawcy wykroczenia stróże prawa sporządzą wniosek o ukaranie do sądu.

Jak przypomina bytomska policja, powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie i ściśle związane z powszechnym bezpieczeństwem. Wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży.

źródło: UM Bytom

Możliwość komentowania jest wyłączona.