Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

02 grudnia, 2020

„Sieć możliwości” Biblioteki Śląskiej

„Sieć możliwości” to projekt, dzięki któremu Biblioteka Śląska zrealizowała m.in. nową stronę internetową oraz multiwyszukiwarkę zbiorów. To spektrum nowych możliwości, które oferujemy czytelnikom, spełniając wymogi nowoczesności, dostępności i szerokiej komunikacji z odbiorcami.

Nowa strona Biblioteki Śląskiej to sieć która „łowi” wiele różnych zasobów i łączy wielu różnych odbiorców. Umożliwia także stosowanie rożnych strategii wyszukiwań i form przekazu informacji. Kompleksowa baza i wyszukiwarka posiadanych zbiorów oraz dostęp do źródeł online to ważne elementy nowego serwisu – w jednym miejscu zamieszczono wszystkie oryginalne zasoby cyfrowe Biblioteki Śląskiej – ŚBC, GEOHIST, EWOŚ, Eduś, a także katalogi partnerów. Responsywny interfejs graficzny daje możliwość płynnego wyświetlania zamieszczonych informacji nie tylko na ekranach desktopowych, ale także na urządzeniach mobilnych, co jest dziś nieodzownym warunkiem dotarcia do czytelników.

Zapraszamy do odwiedzin Biblioteki Śląskiej, także online → www.bs.katowice.pl

Projekt „Sieć możliwości – strona internetowa Biblioteki Śląskiej” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu dotacyjnego „Kultura w sieci”, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
Źródło: Biblioteka Śląska
zdjęcie:pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *