Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Śląska Brygada Terytorialna zaangażowana w walkę z koronawirusem

Śląscy i opolscy żołnierze z 13. Śląskiej Brygady Terytorialnej wspierają straż graniczną w walce z koronawirusem. Terytorialsi pomagają na przejściach granicznych oraz na lotnisku w Pyrzowicach.

Do działań wykorzystywane są wojskowe maszty oświetleniowe, namioty, a także samochody ciężarowe i osobowe. Na wniosek wojewody żołnierze działają także na rzecz szpitali, między innymi pomagając w transporcie sprzętu medycznego i rzeczy niezbędnych do przygotowania do działania szpitali przekształconych w związku z pandemią w szpitale zakaźne.

Terytorialsi pomagają także mieszkańcom województw śląskiego i opolskiego. Pod ich opieką jest blisko 40 kombatantów, z którymi są w stałym kontakcie. Są także gotowi by w każdej chwili wesprzeć osoby przebywające na przymusowej kwarantannie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Wojska Obrony Terytorialnej zmieniły model funkcjonowania formacji ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Całość formacji przeszła w stan 12. godzinnej gotowości do działania. Wybrane grupy żołnierzy o określonych specjalnościach wojskowych wchodzą w 6. godzinną gotowości do podjęcia działań.

Weronika Herzog
zdj. ŚBOT

Możliwość komentowania jest wyłączona.