Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

16 sierpnia, 2018

Smart Camp w Siemianowicach

W przyszłą środę, 22 sierpnia rusza siemianowicki SMART CAMP, czyli cykl warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod szyldem „Przestrzeń kreacji – Kreacja przestrzeni”.

Spotkania twórcze odbywają się równolegle do trwającego w tym samym czasie w Siemianowicach międzynarodowego sympozjum Co-design Your P(a)lace. Wydarzenie nawiązuje do idei smart city i współtworzenia przestrzeni publicznej przez społeczność miasta.

Organizatorzy imprezy przewidzieli takie wydarzenia jak:

#CAMP DESIGN’u
od 22 do 23 sierpnia w SCK Parku Tradycji (ul. Orzeszkowej 12)
Warsztaty dotyczące miejskiego designu przeznaczone dla mieszkańców Siemianowic już aktywnie działających na rzecz swojej okolicy. Prowadzący dokonają analizy dotychczasowych projektów realizowanych w mieście przy wsparciu Budżetu Obywatelskiego. Wspólnie z uczestnikami spróbują rozwiązać problemy konkretnych miejsc zgodnie z założeniami myślenia projektowego.

#CAMP EKSPRESJI
22 sierpnia w Pracowni Plastycznej „Na Winklu” w SCK Zameczek (ul. Oświęcimska 1)
Na tych warsztatach dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat będą miały okazję wybrać się w swobodną, artystyczną podróż i nauczyć się tworzenia takimi technikami jak action painting. To wyjątkowa okazja dla najmłodszych i tych trochę starszych twórców żeby poznać i zrozumieć eksperymentalne techniki plastyczne.

#CAMP INSPIRACJI
22 sierpnia w auli Zespołu Szkół nr 2 (ul. Stanisława Wyspiańskiego 5)
Kolejna propozycja dla najmłodszych z przedziału wiekowego 6-13 lat, idealna dla tych, którzy mają bardziej techniczne zainteresowania bądź chcieliby się czegoś nauczyć o elektryce, hydraulice czy mechanice.

#CAMP EMOCJI
23 sierpna w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Al. Sportowców 3)
Warsztaty zatytułowane „Moc emocji” przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Prowadzący pomogą lepiej rozumieć emocje swoje i innych ludzi i pracować z nimi tak, aby wyciągać użyteczne wnioski na życie. Mowa będzie również o pozytywnych aspektach emocjonalności oraz o wartości którą stanowią w naszym życiu nawet te najtrudniejsze doświadczenia.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać na oficjalnej stronie miasta Siemianowice Śląskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *