Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

16 sierpnia, 2018

Smart Camp w Siemianowicach

W przyszłą środę, 22 sierpnia rusza siemianowicki SMART CAMP, czyli cykl warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod szyldem „Przestrzeń kreacji – Kreacja przestrzeni”.

Spotkania twórcze odbywają się równolegle do trwającego w tym samym czasie w Siemianowicach międzynarodowego sympozjum Co-design Your P(a)lace. Wydarzenie nawiązuje do idei smart city i współtworzenia przestrzeni publicznej przez społeczność miasta.

Organizatorzy imprezy przewidzieli takie wydarzenia jak:

#CAMP DESIGN’u
od 22 do 23 sierpnia w SCK Parku Tradycji (ul. Orzeszkowej 12)
Warsztaty dotyczące miejskiego designu przeznaczone dla mieszkańców Siemianowic już aktywnie działających na rzecz swojej okolicy. Prowadzący dokonają analizy dotychczasowych projektów realizowanych w mieście przy wsparciu Budżetu Obywatelskiego. Wspólnie z uczestnikami spróbują rozwiązać problemy konkretnych miejsc zgodnie z założeniami myślenia projektowego.

#CAMP EKSPRESJI
22 sierpnia w Pracowni Plastycznej „Na Winklu” w SCK Zameczek (ul. Oświęcimska 1)
Na tych warsztatach dzieci i młodzież w wieku od 8 do 16 lat będą miały okazję wybrać się w swobodną, artystyczną podróż i nauczyć się tworzenia takimi technikami jak action painting. To wyjątkowa okazja dla najmłodszych i tych trochę starszych twórców żeby poznać i zrozumieć eksperymentalne techniki plastyczne.

#CAMP INSPIRACJI
22 sierpnia w auli Zespołu Szkół nr 2 (ul. Stanisława Wyspiańskiego 5)
Kolejna propozycja dla najmłodszych z przedziału wiekowego 6-13 lat, idealna dla tych, którzy mają bardziej techniczne zainteresowania bądź chcieliby się czegoś nauczyć o elektryce, hydraulice czy mechanice.

#CAMP EMOCJI
23 sierpna w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Al. Sportowców 3)
Warsztaty zatytułowane „Moc emocji” przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Prowadzący pomogą lepiej rozumieć emocje swoje i innych ludzi i pracować z nimi tak, aby wyciągać użyteczne wnioski na życie. Mowa będzie również o pozytywnych aspektach emocjonalności oraz o wartości którą stanowią w naszym życiu nawet te najtrudniejsze doświadczenia.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać na oficjalnej stronie miasta Siemianowice Śląskie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.