Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

25 września, 2019

Sposób na życie – dr. Ewa Fent

Sposób na życie – dr. Ewa Fent
W czasach, gdy świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości Polski oraz w dobie powstańczych zwycięstw, tak ważne są postawy patriotyczne i ich wpajanie już od najmłodszych lat. Potrzeba nam bohaterów dnia codziennego, lecz nie tych odległych i na piedestale, ale zwyczajnych autorytetów, którzy będą nas wspierać i wskazywać dobrą drogę.
Niewątpliwie autorytetem dla harcerstwa zarówno śląskiego, jak i tarnogórskiego jest druhna Ewa Fent. Odegrała ona dużą rolę działając jako instruktorka ZHP. Pełniła funkcje drużynowej, szczepowej i komendantki Podhufca Tarnogórskiego, a także była Przewodniczącą Komisji Stopni Instruktorskich. Dzisiaj należy do Kręgu Instruktorskiego „Stonehenge” przy Komendzie Hufca w Tarnowskich Górach oraz do Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj” przy Komendzie Chorągwi w Katowicach.
Dla niej harcerstwo to całe życie, swoje zawodowe życie poświęciła dzieciom ucząc w szkołach polskiego. Jednak życie zawodowe i rodzinne nie dawały jej aż takiej satysfakcji, jak przebywanie z młodzieżą i dziećmi i przekazywanie im wartości i postaw patriotycznych oraz umiejętności potrzebnych w poruszaniu się po lesie. Razem z mężem wspólnie prowadzili zbiórki to był ich drugi świat, pasja i sposób na życie.
W roku 2015 otrzymała Srebrne Skrzydła za aktywność na rzecz społeczeństwa w Tarnowskich Górach. Cicha bohaterka naszych czasów, która kochając swoje życie i dzieląc się tym z innymi wychowała pokolenia harcerzy, oby jak najwięcej takich walecznych i pozytywnych kobiet wśród nas.
Maria Wandzik

Możliwość komentowania jest wyłączona.