Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

10 lutego, 2020

Spotkanie DKF „Olbrzym”: Oscary 2020 – podsumowanie

Zapraszamy wraz z organizatorami dnia, 18 lutego 2020, godz. 18:00 na spotkanie DKF „Olbrzym”: Oscary 2020 – podsumowanie.

Zaczęło się w 1929 roku od skromnej uroczystości w Hollywood Roosevelt Hotel przy udziale zaledwie 250 osób. Pierwsza gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej trwała zaledwie 15 minut, a przedstawiciele świata mediów wykazując umiarkowane zainteresowanie opuścili ją jeszcze przed zakończeniem.

Obecnie rozdanie Oscarów jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla amerykańskiej i międzynarodowej branży filmowej, szeroko komentowanym przez dziennikarzy, krytyków i kinomanów. Choć sama statuetka przedstawia wartość symboliczną, ten który ją otrzyma może liczyć na powszechne uznanie, zainteresowanie i lukratywne propozycje pracy. Wśród tegorocznych kandydatów prym wiodą „Joker” Todda Phillipsa z 11 nominacjami, „Irlandczyk” Martina Scorsese, „Pewnego razu… w Hollywood” Quentina Tarantino i „1917” Sama Mendesa – każdy nominowany w 10 kategoriach. Szansę na nagrodę dla najlepszego filmu międzynarodowego ma również polskie dzieło Jana Komasy „Boże ciało”. W czyje ręce Oscar trafi w tym razem? Przekonamy się o tym 9 lutego, a w tydzień później zapraszamy na spotkanie podsumowujące wybory Akademii.
O tegorocznych zwycięzcach i przegranych, o największych niespodziankach i największych rozczarowaniach oraz o samej uroczystej gali wręczenia opowie miłośnik kina i sympatyk DKF „Olbrzym” – Maciej Matusik.
Wstęp wolny

Możliwość komentowania jest wyłączona.