Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Spotkanie z legendami Polonii Bytom

Fot, UM BYTOM HUBERT KLIMEK


Dziękuję, że przyjęliście nasze zaproszenie i możemy dzisiaj powspominać wspaniałe czasy bytomskiej Polonii 
– mówił podczas spotkania z byłymi piłkarzami i działaczami Polonii Bytom prezydent Mariusz Wołosz. Okazją do wizyty legend bytomskiego zespołu była 100. rocznica działalności klubu.

W spotkaniu prezydent Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Adam Fras podkreślali rolę bytomskiego klubu w historii polskiej i śląskiej piłki nożnej, jak również podziękowali byłym działaczom i piłkarzom za ogromny wkład w tworzenie bytomskiego klubu, który w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku świętował największe triumfy w polskiej ekstraklasie. Warto dodać, że wśród dzisiejszych gości prezydenta Bytomia byli: Władysław Kłoczko, Paweł Harmak, Jan Górski, Bolesław Gruszka, Edward Racki, Czesław Bryłka oraz Damian Binek.

Wasz wkład nie tylko w rozwój bytomskiej Polonii, ale również kształcenie młodzieży w klubie jest ogromny. Dla wielu młodych piłkarzy jesteście autorytetami, z których mogą czerpać wzorce – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Podczas dzisiejszego /10 marca/ spotkania byli piłkarze i działacze Polonii wspominali sukcesy niebiesko-czerwonych oraz swoich dawnych kolegów, z którymi grali w czasach największych triumfów w polskiej ekstraklasie. Warto dodać, że wśród najbardziej zasłużonych działaczy, którzy  odwiedzili prezydenta Bytomia był legendarny Władysław Kłoczko, który w bytomskim klubie odpowiadał za szkolenie młodzieży, a jednym z jego głównych zadań było poszukiwanie piłkarskich talentów w klubach oraz na miejskich boiskach. Mający już 94. lata Władysław Kłoczko wspominał nie tylko sukcesy klubu, ale również swoich wychowanków.
Źródło UM BYTOM

Możliwość komentowania jest wyłączona.