Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Spotkanie z legendami Polonii Bytom

Fot, UM BYTOM HUBERT KLIMEK


Dziękuję, że przyjęliście nasze zaproszenie i możemy dzisiaj powspominać wspaniałe czasy bytomskiej Polonii 
– mówił podczas spotkania z byłymi piłkarzami i działaczami Polonii Bytom prezydent Mariusz Wołosz. Okazją do wizyty legend bytomskiego zespołu była 100. rocznica działalności klubu.

W spotkaniu prezydent Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Adam Fras podkreślali rolę bytomskiego klubu w historii polskiej i śląskiej piłki nożnej, jak również podziękowali byłym działaczom i piłkarzom za ogromny wkład w tworzenie bytomskiego klubu, który w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku świętował największe triumfy w polskiej ekstraklasie. Warto dodać, że wśród dzisiejszych gości prezydenta Bytomia byli: Władysław Kłoczko, Paweł Harmak, Jan Górski, Bolesław Gruszka, Edward Racki, Czesław Bryłka oraz Damian Binek.

Wasz wkład nie tylko w rozwój bytomskiej Polonii, ale również kształcenie młodzieży w klubie jest ogromny. Dla wielu młodych piłkarzy jesteście autorytetami, z których mogą czerpać wzorce – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Podczas dzisiejszego /10 marca/ spotkania byli piłkarze i działacze Polonii wspominali sukcesy niebiesko-czerwonych oraz swoich dawnych kolegów, z którymi grali w czasach największych triumfów w polskiej ekstraklasie. Warto dodać, że wśród najbardziej zasłużonych działaczy, którzy  odwiedzili prezydenta Bytomia był legendarny Władysław Kłoczko, który w bytomskim klubie odpowiadał za szkolenie młodzieży, a jednym z jego głównych zadań było poszukiwanie piłkarskich talentów w klubach oraz na miejskich boiskach. Mający już 94. lata Władysław Kłoczko wspominał nie tylko sukcesy klubu, ale również swoich wychowanków.
Źródło UM BYTOM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *