Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

09 października, 2020

„Spotkanie ze sportem” na Śląskim

Na Stadionie Śląskim trwa kolejna edycja „Spotkania ze sportem”, w ramach którego dzieci z niepełnosprawnościami biorą udział w różnego rodzaju aktywnościach.
„Spotkanie ze sportem” to wydarzenie, które odbywa się na obiektach Stadionu Śląskiego już po raz piąty. To impreza sportowo-rekreacyjna dedykowana dzieciom z niepełnosprawnościami, w tym z autyzmem. Młodzi zawodnicy uczestniczą w rozmaitych konkurencjach tj. rzuty, biegi czy skoki w dal. Na koniec każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy medal oraz drobny upominek.

– Stadion Śląski od lat organizuje zajęcia dla osób borykających się z niepełnosprawnościami starając się krzewić wśród nich ducha sportu. Aktywności przygotowane w ramach dzisiejszego wydarzenia mają przede wszystkim rozbudzić w najmłodszych chęć rozwijania i udoskonalania swoich umiejętności sportowych. Widzę jaki ogromny wysiłek wkładają angażując się w zajęcia. Ich determinacja z pewnością zaowocuje w przyszłości wieloma znakomitymi sukcesami – mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.
Organizatorem wydarzenia jest spółka Stadion Śląski. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.
Źródło:Stadion Śląski Sp. z o.o.

Możliwość komentowania jest wyłączona.