A-   A+
Kultura

24 lipca, 2019

Srebro „czwórki” UKS Olimpijczyk Nowe Chechło

W dniach 19-20 lipiec na torze regatowym „MALTA” w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików z udziałem ponad 60 klubów z całej Polski. W tym gronie zaprezentowały się dwa kluby z gminy Świerklaniec: UKS Świerklaniec i UKS Olimpijczyk Nowe Chechło.

W wyścigu czwórek młodziczek na dystansie 2000m, zawodniczki z UKS Olimpijczyk Nowe Chechło w składzie Emilia Błasiok, Kinga Kwaśny, Agata Opiełka i Dominika Hewig zdobyły srebrny medal. Dziewczyny z UKS Olimpijczyk Nowe Chechło startowały również w konkurencjach jedynek: Dominika Hewig – 5 miejsce, Agata Opiełka – 7 miejsce. W kajakarskich „dwójkach” Emilia Błasiok i Kinga Kwaśny zajęły 5 miejsce.

Wśród młodzików dobrze zaprezentował się Dominik Gocławski zajmując 9 miejsce. W punktacji generalnej klub zajął 10 miejsce. Jak czytamy w komunikacie, tak dobry wynik jest efektem pracy z młodzieżą trenera Bernarda Mizerskiego.
Równolegle z zawodami młodzików rozgrywano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w których Paweł Wolny, mieszkaniec Nakła Śląskiego reprezentujący obecnie klub AZS Poznań, zdobył brązowy medal w wyścigu dwójek na dystansie 1000m.