Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

01 kwietnia, 2021

Stadion Śląski czeka na wolontariuszy

Już dziś rusza nabór do wolontariatu podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w  Lekkoatletyce. Poszukiwane są osoby do pomocy w takich obszarach jak m.in. transport, akredytacje, logistyka czy media i marketing.
Przypomnijmy, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 29-30 maja br. na Stadionie Śląskim. Będzie to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych organizowanych na tym obiekcie. O mistrzowski tytuł zawalczy 8 najlepszych europejskich zespołów.
Organizację tego wydarzenia wspierać będzie ok. 350 wolontariuszy. Rekrutacja rusza 1  kwietnia i potrwa do 9 maja br. Rejestracja będzie możliwa poprzez formularz dostępny na stronie www.silesia21.pl w zakładce wolontariat. Każda z osób, która pomyślnie przejdzie proces, już następnego dnia otrzyma wiadomość mailową potwierdzającą przyjęcie i informującą o przydzieleniu do jednego z 9 obszarów działania: administracja, strefa zawodów, pomoc medyczna & kontrola antydopingowa, media & marketing, VIP, logistyka, akredytacje, transport oraz strefa zadań specjalnych.

To duże logistycznie przedsięwzięcie, w organizacji którego nieoceniona będzie pomoc wolontariuszy. Czekamy na osoby, które chętnie się angażują, lubią ciekawe projekty i nie boją się wyzwań. Niewątpliwie udział w przygotowywaniu jednej z największych lekkoatletycznych imprez w Europie będzie możliwością zdobycia cennego doświadczenia jak i niepowtarzalną okazją do spotkania najwybitniejszych gwiazd sportu – mówi Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.
Największe zaangażowanie ze strony wolontariuszy będzie potrzebne w dniach 20 maja – 1  czerwca, czyli zarówno przed jak i po imprezie. Poszukiwane są osoby, które mają ukończone 16 lat, komunikatywnie porozumiewają się w języku angielskim i posiadają doświadczenie w pracy podczas eventów sportowych. Przyjęci kandydaci przejdą obowiązkowe szkolenie, w czasie którego przedstawione zostaną wszystkie niezbędne informacje, instrukcje oraz zakres i harmonogram działań w ramach poszczególnych stref wolontariatu.

Źródło: Stadion Śląski Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *