Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

02 kwietnia, 2021

Stadion Śląski rozświetli się na niebiesko

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jak co roku największe obiekty w kraju, w tym również Stadion Śląski, zaświecą w kolorze niebieskim.
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji, po raz kolejny, Fundacja JiM organizuje ogólnopolską akcję „Polska Na Niebiesko”, a hasłem tegorocznej edycji jest „Autyzm. Odmień moją historię”. Dlatego dziś wieczorem na wielu budynkach pojawi się niebieska iluminacja, jako wyraz solidarności z osobami borykającymi się z tym spektrum. Kampanię już od czterech lat wspiera Stadion Śląski.
Popieramy tę ważną społecznie inicjatywę, której celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat tego czym w ogóle jest autyzm. Musimy starać się rozumieć codzienne problemy i potrzeby osób ze spektrum. Stąd też kluczową rolę odgrywa edukacja, również ta realizowana poprzez kampanie społeczne – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Według Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce jest już blisko 400 tysięcy osób z autyzmem. Niski poziom wiedzy na temat tego schorzenia generuje uprzedzenia i stereotypy, których konsekwencją jest ignorancja i społeczne wykluczenie. Kampanie takie jak „Polska na Niebiesko” są właśnie po to, by mówić głośno o autyzmie, a przez to uświadamiać społeczeństwo.
Więcej informacji o autyzmie, kampanii „Polska Na Niebiesko” jak i możliwościach zaangażowania się w pomoc dostępnych jest na stronie www.jim.org/polskananiebiesko.

Źródło: Stadion Śląski Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *