Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

15 września, 2021

Stadion Śląski w złotych barwach

Już dziś wieczorem Stadion Śląski, podobnie jak inne charakterystyczne obiekty na Śląsku, zaświeci się na złoto. Akcja jest wyrazem solidarności i wsparcia dla dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Wrzesień jest Światowym Miesiącem Świadomości Nowotworów u Dzieci. W tym czasie propaguje się wiedzę na ich temat pod hasłem #GoldSeptember z symbolem „złotej wstążki”. Kolor złoty przedstawia bowiem to, co w życiu najcenniejsze – zdrowie dzieci. W tym miesiącu różne obiekty na świecie są podświetlane na złoty kolor, aby okazać wsparcie chorym dzieciom i ich rodzinom.

Dziś o godz. 20:00 na Śląsku na złoty kolor zostaną podświetlone najbardziej rozpoznawalne budynki, w tym również Stadion Śląski.

Stadion Śląski z przyjemnością bierze udział w inicjatywach poruszających ważne dla naszego społeczeństwa tematy i problemy, o których warto rozmawiać. Nic tak nie podnosi świadomości i nie pomaga zrozumieć pewnych mechanizmów jak szczery dialog. Tego rodzaju akcje społeczne są bardzo potrzebne i stanowią nieocenione wsparcie w walce z chorobą – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.

Inicjatorem projektu jest Fundacja ISKIERKA. To organizacja pożytku publicznego zajmującą się od 2006 r. budowaniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Fundacja opiekuje się ponad 700 dziećmi leczącymi się głownie w specjalistycznych ośrodkach w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu, a także w Rzeszowie. Realizuje projekty ogólnopolskie i prowadzi pomoc finansową dla dzieci leczonych również w innych ośrodkach w Polsce i za granicą.

Źródło: Stadion Śląski Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *